Новини

Депутати мають намір надати право на медпрактику викладачам медвузів і лікарів-інтернів

Радуцький

Комітет Верховної ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування має намір надати право на медичну практику викладачам медичних вузів і лікарів-інтернів.

Про це повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook глава комітету Михайло Радуцький.

«Завтра у Верховній Раді реєструємо законопроект, який стосується вчених і педагогів вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОЗ. Зараз ми маємо дивну ситуацію — педагоги медичних вузів з вищою лікарською категорією формально не мають права надавати медичну допомогу. З одного боку, клініка не може запросити професора проконсультувати пацієнта, адже він не є її співробітником. З іншого — професора залишили без доступу до практики», — написав Радуцький у вівторок.

Він уточнив, викладачам вузів буде надана можливість надавати медичну допомогу, не перебуваючи в трудових відносинах з клінікою. Одночасно буде закріплено право на надання медичної допомоги лікарем-інтерном.

У Кабміні представлять порядок страхових виплат сім’ям медиків, які постраждали від боротьби з коронавірусом

Ці норми будуть діяти два роки, поки ситуація не буде комплексно законодавчо врегульована.

За інформацією Радуцького, нині в установах вищої освіти працює понад 8000 викладачів-медиків, з них займатися лікарською практикою може тільки понад 1,5 тисячі фахівців, які за сумісництвом працюють в установах охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook