Новини

Деньги на страховку соберут с покупок украинцев

Медреформа

Согласно опубликованной информации на сайте МОЗ, никаких дополнительных налогов, вроде ЕСВ и сборов в ПФ, украинцам платить не придется. Будет использована общая система налогообложения, согласно рекомендациям ВООЗ.

«Перед МОЗ стоять два практичних завдання — розпочати реальне розгортання страхової моделі фінансування медицини в 2017 році та забезпечити 100% покриття громадян медичною допомогою. Тому уряд та профільне міністерство обрали модель, яка потребує мінімальних змін в законодавстві та рекомендована ВООЗ і міжнародними партнерами», — наголосив Павло Ковтонюк. Він зазначив, що аналогічна модель (податки-бюджет-агенція) діє у Великій Британії, Скандинавії, Італії, Іспанії, Канаді та показала свою високу ефективність.

Таким образом, МОЗ рассчитывает гарантированно покрыть все расходы на реформу, а также профинансировать саму страховую систему, даже за счет тех людей, которые получают зарплаты в конвертах.

Преимущества

Перевагою запропонованої МОЗ реформи є те, що вона не потребуватиме окремих податків. «Збір страхових внесків в Україні вже існує: це загальна система оподаткування, — нагадав Ковтонюк. — Кожен громадянин сплачує непрямі податки (ПДВ, акцизи), здійснюючи будь-яку покупку в магазині».

Также Павел Ковтонюк просит врачей относиться к внедряемым реформам более мягко. Все будет объясняться, медработников к системе подключать будут постепенно.

«Сьогодні ми найменше хочемо завдати незручностей лікарям, які раніше неодноразово ставали жертвами спроб реформувати охорону здоров’я. У нас є чітке побажання від прем’єр-міністра: без різких рухів, максимальна комунікація і максимально плавно. Це буде непросто, але ми робитимемо все, щоб це було максимально плавно», — сказав заступник міністра.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook