Новини

Дефіцит медичних кадрів: Хірурги та анестезіологи масово звільняються та виїжджають

Мешканці Нікополя Дніпропетровської області повідомляють, що в міській лікарні залишився лише один ургентний хірург.

Мешканець міста Роман Авдеєнко в мережі Facebook розповів про стан роботи міської лікарні. З’ясувалось, що замість чотирьох ургентних хірургів, в лікарні залишився всього один, який вимушений чергувати сутки через один.

«Молода частина колективу звільнилась та виїхала за кордон. Співробітники самого відповідального та важкого за профілем своєї роботи відділення, анестезіологи виїжджають в сусідні країни працювати хто лікарем, а хто звичайним гастарбайтером», — заявляє Авдеєнко.

Дійсно, в лікарні підтверджують важкий стан з дефіцитом кадрів. Керівництво лікарні повідомляє, що наразі надзвичайно важко залучати до  роботи молоді кадри, які в більшості намагаються виїжджати за кордон. Як працювати далі з однім хірургом не знають, шукають нові кадри. Така сама ситуація склалась і з анестезіологами. Їх просто не вистачає. Деяких пацієнтів намагаються перенаправляти в обласну лікарню, бо просто не мають можливості надавати кваліфіковану медичну допомогу.

Сильный дефицит врачей заметили пациенты

«На даний момент бригади «швидкої допомоги» возять анестезіологів з відділення АРИТ ГБ №1 в гінекологічне відділення тієї ж лікарні, з операції на операцію, по 5-6 разів на добу, тому що ніким вже закривати дефіцит», — говорять в лікарні.

Телемедицина, как средство борьбы с дефицитом врачей

Нагадаємо, що вперше про дефіцит лікарів заговорили у Верховній Раді ще в середні осені 2016 року. Тоді за оцінками Комітету з питань охорони здоров’я в Україні не вистачило більше 30 відсотків кваліфікованих кадрів. Через це у МОЗ було вирішено скасувати наказ про штатний розклад, тим самим офіційного дефіциту в Україні вже нема. В той же час, медичні заклади вимушені перенаправляти пацієнтів в ті установи, де є кадри та можуть надати їм медичну допомогу.

Комментировать

Нажмите для комментария