Вибір редакції Новини

COVID-19: Прийняті рішення будуть ефективнішими, якщо чоловіки поступляться жінкам

Не допускати жінок до процесу прийняття рішень по COVID-19 — погано не тільки для жінок, але і для всіх. Дослідження показують, що досягнення гендерного паритету корелює з кращими результатами в пандемії в цілому, але новий аналіз показав, що тільки 3,5% органів, які приймають рішення по COVID-19, мають рівну кількість чоловіків і жінок.

Що це означає для охорони здоров’я?

Минулі спалахи хвороб, таких як вірус Зика та Ебола, знову і знову дали нам один і той же урок: в кризових ситуаціях права і потреби жінок відсуваються, тому що вони розглядаються як бонус або привілей, а не необхідність.

Траєкторія завжди одна і та ж: жінки складають переважну більшість працівників по догляду, і вони також перевантажені неформальними обов’язками по догляду, але їх внесок у прийняття рішень відсутній.

Відповідно до недавнього дослідження, лише 3,5% з 115 груп, які приймають рішення по COVID-19 в 87 країнах, містять рівну кількість чоловіків і жінок.

Важливо пам’ятати, що маргіналізація відбувається перехресно, в декількох шарах суспільства одночасно: відтискування однієї групи зазвичай означає виключення кількох інших разом з ними.

Наслідками цього є зростання домашнього насильства, витіснення жінок з оплачуваною робочої сили, заперечення прав на аборт, дискримінація та переслідування трансгендерів, і це лише деякі з проблем.

З іншого боку, є дані, що дозволяють припустити, що країни з великою кількістю жінок-керівників краще відреагували на пандемію.

Хоча це спостереження швидко стало інтернет-мемом, одне дослідження, яке ще не пройшло рецензування, показало, що рівень смертності в країнах, очолюваних жінками, в шість разів нижче, ніж в країнах, очолюваних чоловіками.

Так яке значення має гендерний дисбаланс в прийнятті рішень для охорони здоров’я під час пандемії? Чи не час чоловікам «посунутися» з процесу прийняття рішень і поступитися місцем жінкам-лідерам?

За матеріалами BMJ Global Health

Ілюстрація https://24tv.ua/ 

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook