Вибір редакції Відео Загальна практика - сімейна медицина Статті

Цинк при застуді — об’єктивна необхідність чи розхожий міф?

Цинк при застуді - об'єктивна необхідність чи розхожий міф?

Цинк при застуді — об’єктивна необхідність чи розхожий міф?

Багатьом українцям вже довелося поповнити ряди пацієнтів, які перенесли в цьому сезоні ГРЗ і ГРВІ, з різним ступенем ускладнень. Напередодні весняної хвилі захворюваності всі стурбовані проблемою пошуку ефективних шляхів зниження ризику «підхопити вірус» — повторно або первинно. Серед безлічі різних препаратів в списку кожного хворого зустрічався вітамін С і цинк при застуді дозування якого варіюється в залежності від віку та стану здоров’я.

На думку вчених, його недолік здатний нівелювати всю користь інших «культових» вітамінів від застуди та вірусних захворювань — А і С. Саме цинк (Zn) вважається хранителем людського імунітету і здоров’я статевої сфери. У складі комплексної терапії доза цинку при застуді визначається вашим лікарем. Якщо ж мова йде про профілактику захворювання, можна використовувати стандартну дозу — 30 мг.

Роль цинку в організмі

Zn в комплексі з іншими мікроелементами і вітамінами відповідає за:

 • Правильну роботу шлунка і кишкового тракту;
 • Синтез білків, відновлення і ріст м’язів;
 • Загоєння пошкоджень шкіри;
 • Продукування гормонів, формування сперматозоїдів і яйцеклітин;
 • Синтез інсуліну і попередження цукрового діабету;
 • Здоров’я шкіри, волосся та нігтів;
 • Високу резистентність проти інфекцій і вірусів, завдяки повноцінному імунітету.

Брак цинку в організмі нагадає про себе простудними захворюваннями або діареєю, порушеннями зору, низкою неврологічних розладів і перепадів настрою. Крім цього цинк посилює вплив харчових добавок на організм людини, за рахунок їх більш повноцінного засвоєння при правильному метаболізмі. Недарма його називають щитом від старості і інфекцій, адже Zn входить до складу понад 300 ферментів.

Вітамін С і цинк при застуді — перевірені та ефективні помічники

Згідно з європейськими медичними протоколами терапії ГРВІ, добова доза для пацієнтів визначається з урахуванням їх стану здоров’я. В середньому це 75-100 мг щодоби. Для профілактики вірусних захворювань достатньо меншої дози (30 мг) цинку. Медики рекомендують приймати щодня від 500 мг до 1,5 г вітаміну С.

Сімейні лікарі та інфекціоністи призначають цинк дітям при застуді з 2-3 років. В даному випадку консультація з педіатром або інфекціоністом є обов’язковою! З 12-річного віку можна давати за дорослою схемою цинк при застуді дітям, дозування вказане в інструкції до кожного препарату. Якщо в рекомендаціях присутні кілька варіантів доз, для підлітків краще обрати номер найнижчого. Наприклад, при рекомендованому дозуванні 15-30 мг на добу беруть 15 мг.

Цинк також допомагає відновити відчуття запаху і смаку, бере активну участь у нейтралізації вірусних токсинів. На жаль, тільки 25% цинку засвоюється з їжею. Тому навіть розщедрившись на устриці або печінку тріски, ви не застрахуєте себе від дефіциту Zn.

Ловер — комплексний препарат цинку при застуді

У новій дієтичної добавці «Ловер» міститься стандартна норма цинку в день. Беззаперечною перевагою даного препарату є його комплексність і грамотно підібраний склад. Крім цинку тут присутні ефективні пробіотики:

 • Молочнокислі бактерії;
 • Непатогенний ентерокок;
 • Біфідобактерії;
 • Пропіоновокислі бактерії

З таким захистом боротьба з традиційними простудними захворюваннями пройде з істотною перевагою на вашому боці!

Особливо важливі пробіотики після антибіотиків — для попередження дисбактеріозу та відновлення природної мікрофлори кишечнику. Більшість українців дуже недооцінює вплив харчових добавок на імунітет. В потрібному дозуванні пробіотики і цинк при застуді знижують ймовірність захворювання на 25%.

Звичайно ж, це не панацея, але — надійний помічник для вашого імунітету на кожен день.

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook