Інші спеціальності

Чудові перетворення

Чудові перетворення

Опис перетворень у жіночому організмі, які відбуваються під час вагітності.  Короткий опис тижнів вагітності та перетворень у жіночому організмі.

Під час вагітності міняється все тіло, не тільки живіт. Поступово, день за днем, воно готується до появи малюка на світ. А з його народженням починається зворотний відлік, правда, цього разу справа йде куди швидше.

Зони особливої уваги

Малий таз. Ця частина тіла особливо сильно міняється під час вагітності, адже саме тут розташована матка, усередині якої росте малюк. Пізніше, коли почнуться пологи, саме кістки малого тазу повинні будуть розступитися, щоб пропустити малюка, а потім стулитися знов. Малий таз складається з чотирьох кісток, міцно сполучених один з одним хрящами. Під дією жіночих гормонів хрящі розм’якшуються і стають еластичнішими. Після народження малюка вони відновлюють свою нормальну щільність в середньому за 5-6 місяців.

Матка — це «м’язова кишеня», в якій росте малюк. Вона знаходиться усередині малого тазу і формою нагадує грушу. Якщо на початку вагітності матка важить 50-70 г, то ближче до родів — близько 1 кг. Відразу ж після народження малюка її м’язи починають скорочуватися, і за вісім тижнів матка повертається до колишніх розмірів.

Тазове дно — це група м’язів, яка підтримує органи малого тазу. Під час вагітності тазове дно розтягується, адже зверху на нього тисне матка з дитиною, що знаходиться в ній. Протягом перших трьох тижнів після пологів ці м’язи залишаються розтягнутими, а потім, поступово скорочувавшись, приходять в норму.

Хребет тримає вагу нашого тіла, а це означає, що під час вагітності він випробовує подвійне навантаження. Малюк росте, і в малому тазі стає тісний, тому хребет відхиляється трохи назад. Завдяки цьому «пересуванню» майбутнім мамам вдається зберігати стійкість. Після пологів хребет повинен повернутися в нормальне положення. Але для цього йому буде потрібно допомога: не сутультеся і робіть спеціальні вправи.

М’язи живота під час вагітності розтягуються. Наприклад, жінка з талією в 66 см може «розширитися» до 100 см. Після пологів вони скорочуються поступово, і молодій мамі буде потрібно час, щоб повернутися до колишніх розмірів.

Груди, а точніше, молочні залози, потихеньку збільшуються протягом всіх 9 місяців вагітності. Груди складаються з жиру, сполучної і залізистої тканини, власне «винуватиці» зростання, адже саме вона «відповідає» за вироблення молока. По вигляду залізиста тканина нагадує кетяг винограду, «ягоди» якого місяць від місяця збільшуються в розмірі. Після того, як молода мама припиняє годувати малюка, груди можуть зрадити форму, і не в кращу сторону. Це відбувається через те, що вироблення молока припиняється і «виноградини» (тобто залізиста тканина) повертаються до своїх колишніх розмірів. Щоб уникнути розчарувань, потрібно носити бюстгальтер, що добре підтримує груди, і робити вправи на зміцнення м’язів. Не менш важлива і правильна постава. Якщо ви сидите, стоїте або ходите, сутулившись, груди здаються такими, що «висить». Тримайте спину прямо, опустіть і розслабте плечі.

Спину, сідниці, ноги. В середньому майбутні мами повніють на 12,5 кг Принаймні 4,5 з них «розташовуються» на стегнах, руках, спині і животі. Після того, як перестанете годувати малюка, ви схуднете, а ось на скільки, залежить від вас.

День за днем

Ще до того, як ви дізнаєтеся про те, що вагітні, ваш організм щосили почне підготовку до нового життя. Ця робота почалася не в самий момент зачаття, а набагато раніше, під час останньої менструації.

Малюк поки що настільки малий, що ви не здогадуєтеся про те, що відбувається. Але ваш організм вже відмітив важливість події і «пробив тривогу» імунній системі. При першому ж клітинному діленні заплідненої яйцеклітини (це відбувається на наступний після зачаття день) він починає виробляти иммуносупрессорный білок, який називається першим чинником вагітності. Без нього організм міг би переплутати майбутню дитину з чужорідним тілом і почати боротьбу з ним. Через декілька днів цього білка буде досить, щоб фахівці змогли виявити його під час обстеження і повідомити вас про те, що ви станете мамою.

1-4-й тиждень Ваша фігура ще не змінилася, але тіло і чутливість починають потихеньку мінятися: груди трохи набубнявіли, а талія, можливо, додала декілька міліметрів. Але основна робота здійснюється поки непомітно. З моменту запліднення організм поступово збільшує об’єм крові, примушуючи серце, нирки і легені працювати енергійно. Ці перші зміни і прикріплення до стінки матки майбутньої плаценти (яка остаточно сформується до 4-му місяця) можуть викликати нудоту, сонливість і різкі зміни настрою.

5-8-й тиждень Місячні затримуються, і тепер у вас з’явилися підстави припустити, що ви вагітні (можливо, ви вже зробили простий аптечний тест). Живіт і груди продовжують збільшуватися. Соски стають темнішими, на них можуть з’явитися маленькі вузлики.

9-12-й тиждень Груди і живіт видужують з кожним днем, помітно росте талія, але округле черевце з’явиться пізніше. Із-за збільшення об’єму крові помітнішими стають вени живота, ніг і навколо грудей. Якщо ви не страждаєте від токсикозу, то до цього моменту можете набрати приблизно 2 кг

13-16-й тиждень Ось він, ваше маленьке і акуратне черевце! Він став помітний тому, що матка і малюк «підросли» (до речі, через це можуть трохи боліти зв’язки, що підтримують матку). У цей період ви наберете ще півкілограма, в основному за рахунок сідниць, що додали у вазі. Груди ростуть, і для деяких майбутніх мам цей процес може супроводжуватися болем і набряками. Веснянки і родимки темніють, а на животі, від пупка до лобка, з’являється коричнева смужка, яка зникне після народження малюка.

17-20-й тиждень З цієї миті рости буде тільки малюк. Тепер ви можете насолоджуватися не тільки видом вашого круглого черевця, але і першими рухами маленького чоловічка. Груди продовжують збільшуватися і може почати виробляти молозиво, жовтувату речовину, якою малюк харчується в перші після народження дні. Самий час поклопотатися про неї і почати готувати до майбутніх подій: після душу розтирайте груди махровим рушником, покладіть в бюстгальтер грубу по фактурі тканину. У цей період ви можете додати ще 4 кг

21-24-й тиждень Між 5-м і 6-м місяцями вагітності ви швидко і легко набираєте вагу (норма — 300 г в тиждень). До 6-му місяця ви додасте приблизно 5 кг, які з’являться в основному у області живота і стегон. Ці додаткові кілограми можуть викликати втому, біль в хребті, тяжкість в ногах. Але цього не трапиться, якщо ви підберете собі хороший комплекс вправ і почнете займатися.

25-28-й тиждень Друга половина вагітності звичайно супроводжується різноманітними «шкірними сюрпризами». Пігментація соска може змінитися і дійти до середини грудей. Звичайно вона проходить протягом року після родів. Крім того, пігментні плями можуть з’явитися на лобі і щоках (це так звана «маска вагітності»).

29-32-й тиждень Ви вже відчуваєте легкі сутички? Це хороший знак: ваш організм правильно відповідає на вагітність і починає готуватися до родів. Ваше черевце стає животом: до цього терміну вже згладжується пупок, і на шкірі можуть з’явитися розтяжки, тому не забувайте користуватися спеціальними засобами.

33-36-й тиждень У вас може виникнути відчуття, що вам не вистачає повітря. Це відбувається через те, що матка тисне на діафрагму. Не хвилюйтеся: невеликий вдих не означає, що малюк одержує мало кисню. У цей період ваші легені захоплюють на вдиху куди більше кисню, ніж звичайно. Постарайтеся влаштуватися як можна комфортнее, і ви відчуєте себе краще. Щоб уникнути відчуття дискомфорту під час їжі, їжте частіше і неболыцими порціями.

37-40-й тиждень Матка, а разом з нею і живіт, опускаються, і вам легшає дихати. Зате збільшується тиск на сечовий міхур, а значить, вас часто відвідує бажання відлучитися. За декілька днів до родів ви можете зафіксувати невелику втрату у вазі: малюку пора з’явитися на світ, і організм готується до родів. Якщо ви дотримували режим харчування, то додали максимум 12 кг

Зворотний шлях

У перші дні після появи малюка на світло всі органи і системи повертаються до звичайної роботи. Виключення — молочні залози, адже зараз настала їх година!

1-7-й день Матка зменшується в розмірі, тому що її м’язи скорочуються. До 7-му дня після родів вона важить 500 г, а через 6 тижнів — 50 р. Перші дні шкіра на животі може виглядати не дуже привабливо изза розтягнутих під час вагітності м’язів передньої черевної стінки. Молочні залози поступово збільшуються, звичайно до 3-4-му дня вони нагрубают, і з’являється молоко. Груди стають важкими і щільними.

2-8-й тиждень Приділите більше уваги м’язам живота, саме від вас залежить, наскільки швидко вони знов стануть підтягнутими. Гойдайте черевний прес, а вдень носите бандаж, який підтримує живіт. Обмін речовин поступово налагоджується, але, щоб «поміститися» в колишній одяг, треба схуднути ще на 3-4 кг Поки ви годуєте малюка, робити цього не варто: головне зараз — не видужати. Груди, а точніше, молочні залози, збільшується, тому потрібно носити бюстгальтер, що добре підтримує груди. У міру того як малюк росте, збільшується інтервал між годуваннями, і груди починають поступово зменшуватися. У цей момент їй буде потрібно допомога: підтримайте її регулярними фізичними заняттями.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції