Думки вголос Статті

Чому б закупівлю ліків не віддати Рошену? Казочки пані Шмуляни

ампулы с вакциной от гриппа, шприц, прививка от гриппа_медпросвіта

Чому б закупівлю ліків не віддати Рошену, а не Crown Agents? Я вважаю, що Рошен нічим не гірший за Crown Agents. Принаймі, я своєму власному президентові довіряю більше, ніж якійсь «забугорній»  агенції.

От давайте розберемось. Які аргументи лунали на користь Crown Agents?

  1. Це міжнародна компанія з величезним досвідом.

Crown Agents має центральний офіс у Лондоні та надає державні послуги,  такі як Митна системи Анголи, трансформація централізованих медичних сховищ у Замбії  і система Податку на додану вартість (ПДВ) Лесото. Компанія працює в галузі сталого розвитку, регулюючи торгові і транзитні коридори, продовольчу безпеку та зміцнення систем охорони здоров’я. Чудово!

Доречі, а чим вам не подобається досвід Рошен?

Рошен має Центральний офіс у Києві. Але крім українських, до складу корпорації входять підрозділи в Литві, Угорщині, Казахстані, Росії, Китаї. Продукція представлена в більш ніж 30 країнах світу, включаючи Росію, Казахстан, Білорусь, країни Кавказу, Середньої Азії, ЄС, США, Молдову, Китай, Ізраїль, Литву, Йорданію.

Зрозуміло, що країни- «старші брати» вже віднесли Україну до переліку країн «третього світу» і вважають, що досвід Лесотто та Замбії – як раз для нас.

Не знаю, як вам, а мені, щось, Литва, Угорщина та Китай більше подобаються.

  1. Була державною, потім стала недержавною, але має зв’язки з урядом

Що тільки не розповідають про Crown Agents. І що це є організація Британського уряду. І що Британський уряд просто курує дію компанії… Але давайте правді в очі.
Дісно, до 1997 року Crown Agents були британською статутною корпорацією, підконтрольною Британському Міністерству з питань Міжнародного Розвитку.

Але в 1997 році агенція стала приватною компанією, акінчивши свої офіційні зв’язки з Британським урядомю. Crown Agents зареєстрована як міжнародна компанія з обмеженою відповідальністю, маючи лише одного акціонера — Crown Agents Foundation (некомерційна компанія). Доречі, «некомерційною організацією» є засновник агенції, а не сама Crown Agents. Ну то вже таке. Повернемось пізніше.
Кажуть, що і досі агенція має підтримку уряду, але офіційно це не підтверджується.

А тепер про Рошен. Ті ж зв’язки з державою, але навіть міцніші. Колись всі ці чудові кондитерські фабрики були державними і належали спочатку СРСР, а потім Україні, а потім розпочався процес приватизації… Одним словом, стали вони приватною власністю в руках одного володаря, що і створив корпорацію Рошен. Приватну. Але…. Чи є в цієї корпорації зв’язки з урядом? Як на мій погляд, то навіть більш наявні, ніж у Crown Agents.

Так чим Рошен гірший?

  1. Некомерційна структура

Crown Agents : Ну , про це вже казали. Слово «некомерційна» використовується як аргумент на користь тому, що ніби то вона нічого на контрактах заробити не хоче. Так, відсоточки свої отримує, та й все.

Так Рощен же зараз для свого власника теж майже некомерційна організація! Нагадаємо, що Петро Порошенко віддав свої акції Рошен в управління незалежному трастовому фонду Rothschild Trust, через що до завершення президентської каденції він вже не зможе впливати на бізнес та отримувати прибуток. Ні, грошики йому нараховуються, але на особливий рахунок, яким він зможе скористатися лише після закінчення свого Президентства.

  1. Великий досвід з «глобального зростання»

Crown Agents позіціонує себе як «Надійний партнер з глобального зростання, який надає практичні інновації та досвід заради змінення майбутнього для всіх мешканців планети».

Спеціалісти агенції надають  консультації та послуги з управління ланцюгами поставок, фінансові послуги та проводять навчання. Сфера діяльності компанії різноманітна – від контроля над таможнями, до поставок ліків. Доречі, в Україні агенція займається відразу декількома проектами (впевнена, що всі ті проекти некомерційні):

  • Програма реформування системи закупівель ПАТ «Укрнафта»
  • Програма підтримки державних закупівель ліків та медичних засобів для Міністерства охорони здоров’я України
  • Проект “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС”
  • Проект Централізованого зберігання Радіоактивних відходів (РАВ)
  • Ревізія закупівельної діяльності Європейського банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) в області енергоефективності
  • Програма управління заборгованістю та бюджетна підтримка
  • Ядерна програма навчання ТАСІС

Тепер щодо Рошен. Не впевнена, що Рошен потягнув би ядерні програми, але що стосується ланцюга поставок, організації та проведення тендерів тощо, то тут досвіду Рошену не занімити. Ну якось же він впорався з своїми підрозділами, своїми підприємствами та з поставками, як сировини, так і готової продукції. І досить добре впорався.
Так що, з «управлінням ланцюгами поставок», а саме – закупівлею та поставками ліків, Рошен би впорався. І я навіть уявити собі не можу, щоб поставка товарів, за які Рошеном були сплачені гроші, тривала майже рік. А уявіть собі, щоб Рошену привезли б товар, в якого закінчується термін придатності? Та не може такого бути!
А от з Crown Agents  — може…

А щодо «глобального зростання», то дивлячись на темпи зростання мережі Рошен, я б ставила на цю «конячку».

Взагалі, дивлячись як росте та квітне мережа Рошен, я б віддала йому під управління всю систему охорони здоров’я України. Було б вам і сучасне обладнання, і висока якість обслуговування, і зарплати були б гідні,  і кошти розподілялися б ефективно. А щодо сплати за послуги,  так чого хвилюватися! В нас вже с 1 січня працює система Страхової медицини! Чи я щось поплутала?

Щиро ваша,
Пані Шмуляна

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook