Є думка

Чому «реформа зірвана» і чи запрацює Е-health?

зірвана реформа e-health

Е-health – одна із складових, без яких неможливо впровадження медичної реформи. «Гроші за пацієнтом» ніколи не підуть без е-health.  Та незважаючи на розуміння важливості проекту, останнього часу навколо е-health все більше сперечань.

І коли замміністра Павло Ковтонюк неодноразово повторив, що реформа може бути зірвана, то задіяні в процесі люди захвилювались. Навіть звучать заяви, що пан замміністра тепер звинувачує проектний офіс  е-health  в тому, що вони не справилися з поставленними задачами і що саме з їх вини затримується впровадження електронної система, а як результат – вся реформа. Між тим, обидві згадані сорони заявили, що то плітки.

Був такий конфлікт чи його не було, до реалізації системи все одно залишаться багато знаків запитання, які виникли не сьогодні.

З початку виникло питання, чи є загальні вимоги до МІС, які можуть працювати в загальній системі е-health. Перш за все, мова йшла про критерії, за якими мають відбиратись ті МІС, що можуть в подальшому працювати в загальній системи.

Чи є ті критерії? І хто їх повинен розробляти?

І то ще не все: для реалізації загальної електронної системи охорони здоров’я важливо досить багато складових: облік, аналіз, фінанси… ТЗ є? А воно взагалі не може існувати, якщо медреформа не має чітких обрахунків, цифр. Їх немає. І немає ще взагалі багато чого. Наприклад ой самий славнозвісний Закон про автономізацію, про який багато розповідали і якого дійсно чекало суспільство, не може бути реалізованим, бо не вистачає механізмів. Потрібно опрацювати ще купу підзаконних актів, щоб автономізацію втілити в життя. Також і з е-health.

Не звинувачуйте – працюйте! Про е-health в Україні

Знов таки, не зовсім зрозуміло, чому запитання щодо неможливості реалізації проекту виникають наприкінці року. Вибачайте, шановні, а чим ви займались майже рік? Як кажуть досвідченні програмісти: «Без ТЗ і результат ХЗ» ( вибачайте за сленг). Знову питання: чи було те ТЗ і хто повинен був його розробляти?

Зрозуміло, що МОЗ – то є виконавчий орган влади і, зрозуміло, що перш за все відповідальність полягає саме на цю структуру. Бо проектний офіс — лише виконавець. Але якщо в мене особисто як у виконавця виникають запитання, я їх ставлю замовнику заздалегідь, щоб якісно і в зазначений термін виконати завдання. Чому таке не сталося? Не зрозуміло. Тому якщо впровадження системи е-health дійсно буде зірвано, то відповідальність ляже на обидві сторони.

Тому, шановні представники МОЗ та офісу е-health, сідайте і домовляйтесь! Спільноті неважливо, хто де не розібрався – нам потрібен результат. Не позбавляйте українську медицину можливості розвиватись і удосконалюватись.

Щоб коментувати «провал реформ», необхідно оперувати тільки перевіреними фактами

 

P.S. Чи буде впроваджено реформи? Це той рідкий випадок, коли Медпросвіта має більш оптимістичний настрій, чим представники МОЗ і деякі громадські діячі.
Ми точно  знаємо, що попри недосконалості законодавства, існуючих нормативних актів досить. щоб впровадити систему. Ми знаємо досить позитивні приклади, знайомі з керівниками ЛПЗ, де система вже впроваджена або є в процесі реалізації. Для того, щоб реформа запрацювала – достатньо бажання, волі і рішучих дій.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария