Вибір редакції Новини

Чому реформа починається з первинки? А як же спеціалісти?

На запитання читачів відповідає замміністра МОЗ Павло Ковтонюк.
Сьогодні ми його запитали: Чому реформа починається з первинки? А як же спеціалісти?

Ми маємо план реформ на декілька років, все розписано в наших програмах. І перший крок — це саме первинна ланка. Ми розпочали з того, що потрібно сплачувати в цільовий спосіб за конкретного пацієнта, і це в першу чергу стосується первинки.  Чому так?

Є два шляхи розподілити кошти. Перший — поділити, що є, на всіх-всіх-всіх. І всіх одночасно почати переводити на нові схеми. Але так вже робилось і не один рік – хоч потроху, але на всіх. Результату це не дало. Тому ми вирішили втілювати реформи поетапно. Зараз максимум зусиль та коштів направлено на первинну ланку, потім буде вторинна, третинна. Все будемо робити поетапно. С простого до складного.

П. Ковтонюк: Що може і чого не може МОЗ?

Первинка відносно проста за фінансуванням, і ми хочемо цього року ввести механізм «гроші за пацієнтом», відточити його.

Друге питання в тому, де він запрацює. А запрацює він там, де до того готові. Ми розробили таку модель, завдяки якій ми переводимо на новий принцип фінансування всіх з середини року. Але ті, хто не готові працювати по-новому, нехай працюють за старими схемами. Ті, хто готовий перейти на систему оплати «за пацієнта», отримують змогу заробляти більше. А кого все влаштовує — залишаться десь на тому ж рівні оплати, що і зараз.

Що таке декларація? Це для нас інструмент отримати пацієнта, за якого ми цільовим способом заплатимо, а не по якихось загальних принципах: на душу населення, по прописці.

Ті, що не готові, — нічого страшного, їм прийдуть по-старому гроші. І вони будуть ще якийсь час існувати по-старому… Але лише якийсь час, бо реформа неминуча.

Комментировать

Нажмите для комментария