Новини

Чоловік помер від тропічної малярії в Києві

Державна санітарно-епідеміологічна служба України інформує, що 11 листопада в Києві зареєстровано смерть хворого від тропічної малярії. Загиблий –  житель столиці, який отримав хворобу в Нігерії.

«У середу до Держсанепідслужби надійшло повідомлення з Олександрівської клінічної лікарні про те, що до них з малярією доставили 47-річного киянина. Попередньо було встановлено, що цей чоловік 8 листопада повернувся з Нігерії, де був у відрядженні у місті Амбуджа, він перебував там із 18 жовтня», – повідомляє Олег Рубан, головний санітарний лікар Києва.

Станом на 12 листопада в столиці зареєстровано 6 завізних випадків малярії, із них 3 летальних. Серед причин, що призвели до смерті киян, відсутність настороги до малярії, нехтування правилами проведення особистої хіміопрофілактики під час перебування у вогнищах захворювання та після повернення до Києва, і як результат  пізнє звернення по медичну допомогу.

Усього з початку року в Україні зареєстровано 41 випадок малярії, які були завезені з країн – природних вогнищ хвороби. Малярія поширена в країнах із жарким кліматом та передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Небезпечними з малярії є території більш, ніж 100 країн світу.

Для особистого захисту від малярії при виїзді до тропічних країн слід приймати протималярійні препарати за схемою. За рекомендаціями ВООЗ профілактичні протималярійні препарати слід приймати за тиждень до виїзду, протягом усього терміну перебування на небезпечній території та 4 тижні після повернення (один раз на тиждень).

Вибір протималярійного препарату залежить від країни виїзду, виду збудника, що переважає в конкретній зоні. Призначення будь-якого препарату потребує попередньої консультації лікаря. За умови регулярного прийому препаратів можна значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, попередити ускладнення хвороби.

У Києві інструктажі з профілактики малярії серед осіб, які планують відвідати тропічні країни проводяться в кабінетах щеплень Олександрівської клінічної лікарні м.Києва (вул.Шовковична, 39/1, тел.(044) 287-37-91), ТОВ «Борис» (тел.(044) 238-00-00), клініка «Медиком» (тел.(044) 503-77-77), Товариство «Центр сімейної медицини УЛДЦ» (тел.(044) 492-34-83). Там же можна отримати необхідні щеплення за епідемічними показаннями, про що отримують Сертифікат міжнародного зразку.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України нагадує, малярія – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки, анемією, та може привести до летального кінця.

Під час перебування у тропіках слід уникати укусів комах, користуватись репелентами, захищатися одягом та протимоскітними сітками.

У разі зараження захворювання може проявитись як мінімум через 7 діб від зараження, максимум — через 3 роки. Захворювання починається з нездужання, слабкості, болю голови, м’язів, суглобів, попереку, сухості в роті. Потім підвищується температура, з’являється блювання, розлади травлення (пронос), кашель, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю. Тому, протягом 3-х років після повернення з жарких країн за будь-якого підвищення температури необхідно звертатись по медичну допомогу та інформувати лікаря про минулі подорожі.

Комментировать

Нажмите для комментария