Новини

Чого очікувати медзакладам вторинки та працюючим там медикам у 2020 від медреформи?

У Міністерстві охорони здоров’я більш детально розповіли, як саме змінить робота лікарень та як вони будуть фінансуватись з наступного року. Частина медзакладів реально може залишитись без державних коштів.

  • В рамках медичної реформи, за планом МОЗ та Національної служби здоров’я, медичні заклади вторинної ланки мають бути повністю автономізовані, тобто перетворитись з комунальних установ на комунальні некомерційні підприємства. Такий процес протягом року відбувався на первинній ланці і вже зараз вона фінансується за новою системою «Гроші йдуть за пацієнтом».
  • Також медзаклади вторинки перед підписанням договору з Національною службою здоров’я України, яка виступатиме в якості замовника медичних послуг для населення, вони мають комп’ютерізуватись та підключитись до системи eHealth.

Якщо дві вищеназвані вимоги не будуть виконані, НСЗУ відмовить медзакладу у підписанні договору на постачання медпослуг населенню, а відповідно заклад більше не отримає жодної копійки державного фінансування з держбюджету.

Також важливо зазначити, що НСЗУ направлятиме кошти до медзакладів тільки за тих пацієнтів, які дійсно туди звернулись та отримали медпослуги. Якщо заклад не надає медпослуг населенню – він не отримуватиме коштів за пацієнтів.

Стало відомо за які медичні послуги пацієнти будуть платити самостійно з 2020 року

Скільки коштів буде виділено на фінансування вторинної ланки з 2020 року?

У Міністерстві охорони здоров’я та НСЗУ поки не надають конкретних цифр, адже програма медичних гарантій з чітким перекліком безоплатних медичних послуг для населення ще в розробці.

В той же час, у відомстві переконують, що розмір заробітної плати для медиків зростатиме, але залежатиме він безпосередньо від кількості пацієнтів, яким ті нададуть медичні послуги.

Важливо також розуміти, що нва система фінансування фактично в автономному режимі буде поступово оптимізовувати кількість медзакладів на вторинній ланці. Неефективні медзаклади, до яких не звертаються чи фактично не звертатиються пацієнти в майбутньому буде рекомендовано реорганізовувати в інший тип медзакладу, залежно від потреб регіону.

Найближчим часом МОЗ подасть законопроект про індивідуальне ліцензування лікарів до Верховної Ради

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Не просто частина,а більша частина залишиться без коштів.Візьмемо для порівняння пересічну райлікарню А. В ній є пологове відділення. Як,ви думаєте скільки мінімальну кількість пологів треба прийняти,щоб НСЗУ фінансувало це відділення в райлікарні А? Мінімум 500 в рік! Я нічого не придумую.Почитайте одне з інтерв’ю голови НСЗУ Олега Петренка.А ,коли в абсолютній більшості райлікарень ,як і в райлікарні А. кількість пологів ледве набирається до 300? Відповідь очевидна. Фінансування не буде. Відділення закриють. Де жінкам родити? В обласних центрах чи інших великих містах. Якщо для вас це надто далеко,то й на дому.І якщо, ви вважаєте,що це не наближається до геноциду?Це значить,ви неперевершений оптиміст!

  • На даний момент мене направили з цпмсд 1 міста Запоріжжя до 7 міської лікарні Запоріжжя, це жах, вчора прийшла до сімейного лікаря, а записала у понеділок до сімейного лікаря з сильними болями в нозі, а оказалось причина у попереку позвоночника і віддає в ногу біль адська, сімейний дав лікарнянний і направлення до невропатолога, а записали мене аж на 5 число, пришлось сьогодні їти до невропатолога і висаджувати чергу, 2 години в черзі з сильними болями, мені дали направлення у 7 міську лікарню у неврологію, у прийомному відділенні чекала на лікаря, і то приймати мене не хотіла, казала , що міст немає, тільки у понеділок прийму, пришлось уговаривать щоб мене приняла на лікування, зайшла у палату, а 3 кроваті свободні, що це було, не знаю, а за ліками треба було іти до аптеку, через дороги, сфетлофорів в цьому районі немає, тільки пешехідний перехід, жесть, машини бігають, а я сама після дтп, на їхав п’яний водій мікроавтобуса на пешехідному переході на слизкій дорозі після дощу, і о так приходиться уніжатися перед лікарями , просити лікування, сидіти в чергах, в цій лікарні потрібен конче ремонт і внутрі зданія і на прилеглих територіях, і медикі дуже злі через медичну реформу, і свою злість вона збрасують на хворих, медики зараз дуже злі і агресивні, треба приймати міри, підвищувати зарплатню медикам!

    Ми на Facebook