Новини

Чого чекати медикам? У МОЗ розповіли про плани на лікарів

міністерство охорони здоров'я МедПросвіта

За інформацією МОЗ, кількість лікарів у період із 2014 до 2017 рр. не тільки не зменшилась, а й виросла. Втім, МОЗ робить акцент не на кількості, а на якості.

«Число медпрацівників у країні впродовж останніх кількох років залишається відносно стабільним: у державних і приватних медзакладах працює близько 186 тисяч лікарів. Головне завдання на сьогодні – не збільшити число медиків, а забезпечити якісну медичну допомогу на усіх рівнях і достойну зарплату медика», — йдеться в повідомленні МОЗ.

У відомстві відкидають інформацію про можливий дефіцит кадрів. Згідно із заявою МОЗ, у 2014 році в державних і приватних закладах охорони здоров’я працювало 185 945 лікарів, а у 2017 році їх кількість збільшилась до 186 178 осіб. Також збільшилась кількість лікарів у медичних закладах, які підпорядковуються міністерству.

Прем’єр вимагає від регіонів зайнятися ремонтом та облаштуванням медзакладів

«Головне завдання на сьогодні – забезпечити якісну медичну допомогу на усіх рівнях і достойну зарплату медикам. Саме тому МОЗ України впроваджує системні зміни у охороні здоров’я. Передусім йдеться про реформу фінансування: уже цього року заклади первинної меддопомоги, які автономізуються і увійдуть у реформу, зможуть отримувати пряме фінансування від держави через НСЗУ за кожного пацієнта і вільно розпоряджатись коштами. Це означає, що тарифні сітки заробітної плати для медиків будуть скасовані: заклади отримують можливість самостійно визначати розмір виплат і достойно мотивувати лікарів. Реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги розпочнеться вже наступного року», — пояснюють у відомстві.

У МОЗ рекомендують лікарям вдосконалювати англійську за серіалами «Доктор Хаус» та «Анатомія Грей»

Зазначимо, що за планом реформи охорони здоров’я, вже з 1 липня має запрацювати нова система фінансування первинної ланки. Терапевти, сімейні лікарі та педіатри почнуть отримувати кошти за пацієнтів, з якими уклали декларації в рамках програми «Лікар для кожної родини».

Комментировать

Нажмите для комментария