Новини

Чим більше конрактників, тим менше стимулу давати якісну освіту. Довідка МОЗ

Важливою особливістю функціонування закладів вищої медичної освіти є помітно вища частка приватних коштів. Значною мірою йдеться про кошти, отримані від іноземних студентів. Залежно від закладу, частка бюджетних коштів становить від 4% до 46%. Вищою вона є лише у переміщених медичних ЗВО, котрим складно залучати іноземних студентів.

Проектом бюджету на 2018 рік передбачено, що з-поміж усіх видатків на підготовку фахівців в закладах вищої освіти при МОЗ, 26% складатимуть бюджетні кошти; відповідно передбачається, що частка приватних коштів (залучених через студентів-контрактників) складе 74%. Таким чином, університети більшою мірою орієнтовані на зовнішній ринок, а не на виконання значущих функцій для українського суспільства.

Безперечно, залучення коштів через навчання студентів-іноземців є позитивним для університетів, за умови, коли ці гроші використовуються для підтримки та розвитку ЗВО. Водночас, надмірна орієнтація на навчання студентів-іноземців створює систему хибних спонук в діяльності університетів, адже часто звучать нарікання на якість попередньої підготовки студентів-іноземців.

Таким чином, вибір простішого шляху залучення зовнішніх грошей часто призводить до викривлення системи цінностей в університетах та знижує академічну вимогливість.

Джерело СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (МОЗ)

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария