Новини

Чи втратять лікарі роботу під час реформи?

Як стверджують в МОЗі, звільняти нікого не плануюь, але з часом «малоефекивні» заклади будуть «перепрофільовані». Поки не зовсім зрозуміло, що працівники лікарні будуть робити в «перепрофільованому» закладі, якщо його, наприклад, перетворять в хоспіс. Але про це далі.

В МОЗ заявляють, що на першому етапі реформи Національної служби здоров’я укладе договори з усіма лікарнями, «щоб ніхто не залишився без медичної допомоги» (або щоб ніхто не лишився без зарплати?, ред.).

«Але з часом конкуренція і принцип «гроші йдуть за пацієнтом» призведуть до впорядкування мережі медзакладів — малопотужні, погано оснащені і мало завантажені лікарні, де просто небезпечно лікуватись, будуть перепрофільовані під реальні потреби населення — на реабілітаційні, діагностичні центри, хоспіси» — йдеться в роз’яснені МОЗ.

До найбільш відвідуваних лікарень будуть спрямовані додаткові кошти для технічного та кадрового «підсилення».

«Без роботи можуть залишитись лише ті, до кого не захочуть йти люди. Хороший лікар завжди матиме потік пацієнтів і достойні гроші за свою роботу! Реформа сприятиме тому, що лікарі конкуруватимуть за пацієнта» — заявляють в Міністерстві.

Відповідальність за підтримку та формування мережі лікувальних закладів бере на себе місцева влада. Місцеві громади мають вирішити, які лікарні потрібно підсилити, а які перепрофілювати.

У рамках утворення госпітальних округів МОЗ визначає норми навантаження та види медичної допомоги, які будуть надаватися в основних лікарнях госпітальних округів. В МОЗ впевнені, що «завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити мережу медзакладів, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до лікарень».

Не знаю, як щодо «відремонтованих дорог», а от щодо «створити належні умови для роботи лікарів» зарахунок місцевиз бюджеттів — деякий сумнів.

І не тому, що грошей немає, а тому, що їх завжди є як «освоїти».

Комментировать

Нажмите для комментария