Чай прийшов до нас з сходу. Навіть звична для нас назва походить від китайського слова ( «ча» на пекинськом та гуандунськом діалекті, «тцай-е» на тайваньськом) .
Не маючи особливих смакових якостей, він став популярний у всій Європі. Чому? Швидше за все, завдяки своїм тонізуючим властивостям.
ЧОРНИЙ ЧАЙ
У чаї міститься природний стимулятор — теїн. На відміну від кофеїну, він засвоюється повільно, тому збуджуючий ефект від нього м’який і пролонгований. У той час як кава збуджуючу дію надає практично негайно, але триває вона незначний проміжок часу.
Цей алкалоїд впливає на багато систем організму: стимулює серцеву діяльність, сприятливо впливає на роботу нирок і сприяє нормальному функціонуванню травної системи, знижує рівень холестерину.
Але згідно з дослідженнями вчених Університету Східної Англії і Королівського коледжу Лондона, чорний чай підвищує тиск і навіть може стати причиною гіпертонії у людей з нестабільним тиском.
ЗЕЛЕНИЙ ЧАЙ
Японці дуже люблять проводити дослідження того, що п’ють і їдять. Зелений чай, напевно, є фаворитом цих досліджень. Вчені Японії переконливо довели, що тривалий прийом зеленого чаю продовжує життя, знижує ризик серцево-судинних захворювань. Правда, цілющі властивості чаю спостерігалися тільки в тих випадках, коли досліджувані випивали 3-4 чашки на день.
У той же час зелений чай не рекомендується приймати людям, що страждають на сечокам’яну хворобу або хворобами суглобів. Так само зелений чай у великих кількостях не рекомендується людям, що страждають безсонням.
У той же час, суміш зеленого чаю з чорним приймають в якості «екстреної допомоги», що б підняти артеріальний тиск.
Комментировать