Є думка Статті

Чи стали лікарі багатішими за 4 роки: трохи статистики

Зарплатня лікарів_гроші_монети_медпросвіта

Коли звучить інформація, що з офіційними даними інфляція за рік склала 9%, то часто можна почути оментар: «Які там 9?! Ви ціни бачили?». Щоб відразу відсікти такого роду запитання, акцентуємо увагу — всі данні офіційні. А за яими формулами джкомстат та регулятор висчитують інфляціюі з яих даних виводять середньомісячну зарплату — то ї кухня.

Так от саме за «їхньою кухнею» лікарі стали жити краще. А от  к всім сімейникам поприходять «гроші за пацієнта», то взагалі…

Отже, цифри

Купівльна спроможність гривні падає, продовжує падати

Скільки товарів та послуг можна кпити в Україні за 1000 грн? А скільки їх можна було купити на ту ж тисячу рік тому, або 4 роки тому? Тобто, як змінилась купівельна спроможність гривні? Дивимось на данні.

Як бачимо, на те, що рік тому коштувало 1000 грн, сьогодні вже прийдеться витратити 1108 з копійками, а на також покупку у 2014, сьогодні вже доведеться викласти 2069.

На графіці видно, що найбільші темпи падіння купівельної спроможності гривні приходяться на 2014-2015 роки. Але і зараз вона продовжує падати.

Тобто за рік купівельна спроможність впала на 10,8 відсотків, а за 4 роки — аж на 106,9%.

А зарплата в лікарів тільки росла

Дивимость на дані офіційної статистии далі. Є в нас отака таблиця: Динаміка середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності у 2010-2018 роках. ому цікаво, мож хх знайти цілком та повивчати. Ми вибрали лише ті дані, що стосуються теми. І далі шляхом нехитрих розрахунків отримуємо цифру в 139% — саме так зросла середня зарплата лікаря за даними Держкомстата з 2014 року.

Таким чином, спроможність гривні впала на 106%, а зарплата виросла на 139%. Виходить 33 відсотки приросту добробуту.

Ви відчули покращення?

 

 

 

 

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Це некорректний підхід.За часів Київської Русі за гривню можна було купити хутір.Правда гривня тоді була дещо іншою і взагалі все було не так, як зараз.Ми говоримо про реформу чи про що?Охорона здоров’я стала кращою і доступнішою? Немовби ні.Я маю на увазі не те, що лунає з екранів телевізора.Є об’єктивні показники, такі як рівень смертності,захворюваність туберкульозом, СНІДом,тощоРівень зарплати виріс в порівнянні з рівнем інфляції? Пробачте, що це за середня температура по лікарні?Можливо, в Києві, на первинні при умові набору певної кількості декларацій.А у інших категорій лікарів?Далі, нікому не оголошують в загальному правила гри.Наскяльки я зрозуміла, фінансувати збираються лише первинну ланку.Цв дільничні потім будуть проплачувати комуналку, зарплату середнього персоналу, огляд спеціалістів з тих копійок.Я вже не кажу про головного лікаря, бухгалтерію і наближених до них.Про що ми взагалі тоді говоримо?Можливо, просто потрібні дані статистики про населення даної території з особистою інформацією про ідентифікаційний код, паспортні дані, тощо?

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції