Говорять лікарі

Чи можуть пацієнти «обирати свого лікаря»: власний досвід

Я можу з повною впевненістю стверджувати, що вибір «свого лікаря» не працює, принаймі, у деяких закладах. Бо впевнился в цьому на власному досвіді.

Як і раніше, в реєстратурах медзакладів існують переліки адрес, які закріплені за тим чи іншим лікарем ( сімейним, терапевтом).  Про це неодноразово писали наші читачі, розповідаючи, що пацієнтам дозволяють підписати декларацію лише з тим доктором, що приписанний до конкретної вулиці, дому тощо.

Щоб розібратися чи так це насправді, я відвідала медзаклади свого району — той, де в мене вже підписана декларація з смейником (який, доречі, був нашим дільничним), та той, що розташований трохи далі від мого дому, але також належить до нашого району. Ділюся досвідом.

Прийшовши до «свого» медзакладу, звернулась в реєстратуру з запитанням, чи приймає сьогодні лікар Овсієнко Марія Петровна ( всі імена та призвіща змінені) і чи можу я попасти до неї на прийом.

«А в вас вже підписана з нею декларація?» — запитали в реєстратурі. Я відповіла що ні, і що саме з цією метою я до неї і прийшла.

«А назвіть свою адресу» — відповіла жіночка в реєстратурі. Я назвала, на що почула відповідь, що до Овсієнко я потрапити не можу, бо вона обслуговує іншу дільницю. А мій лікар — Борщ Олег Іванович.

«А я не хочу до Борща, мені подобається Овсієнко» — наполегала я. На що в реєстратурі мені відповіли, що, нажаль, Овсієнко мене все одно не візьме, бо це не іі ділянка. Я не здавалась і нагадала про реформу, а також додала, що буду скаржитись головлікарю.

«Та скаржтесь скільки хочет! Я що, по вашому, сама це придумала?» — обурилась на мене реєстратор.

На цьому пригоди не закінчились. Я зробила спробу таки обрати іншого лікаря — того, хто був  раніше нашим дільничним ( доречі, зараз він наш сімейник). На що почула відповідь, що з ним я також не можу укласти декларацію, бо він вже підписав досить багато пацієнтів і було вирішено наш будинок віддати Борщу, бо в нього декларацій мало.

Тоді я пішла в сусідній ЦПМД, де також в реєстратурі в мене запитали адресу і відповіли, що я взагалі «не їхній пацієнт», бо будинки на нашій вулиці закріплені за іншим ЦПМД. Отакий «вибір свого лікаря».

І мені здається, що в цьому є свій сенс — не звикли ще ні лікарі, ні керівники до того, що одному лікарю «все», а іншому — «нічого». Та і принцип територіального закріплення досить зручний  — як не крути. Особливо у випадку, якщо лікар все ж таки планує відвідувати свої пацієнтів.

Розумію, що така ситуація склалась не скрізь. А як у вашому медзакладі?

Ваш редактор,
Наталя Усенко

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції