Статті

Чи може молоко прискорити старіння?

Зв’язок між частотою вживання молока , жирністю молока і довжиною теломер (відображає біологічний вік) були вивчені за допомогою даних дослідження NHANES. В аналіз увійшли 5 834 дорослих пацієнта.

Дані про кількість споживаного молока і його жирності були взяті з опитувальника NHANES Diet Behavior and Nutrition.

Для визначення довжини теломер в лейкоцитах був використаний метод полімеразної ланцюгової реакції.  Всі споживачі молока були розділені на 5 категорій: ті, хто молоко не вживав, які споживають знежирене молоко, 1% молоко, 2% молоко або молоко звичайної жирності (3,25%).

Результати

  • За даними аналізу, частота вживання молока не була пов’язана з довжиною теломер. Однак була виявлена ​​чітка асоціація між жирністю уживаного молока і довжиною теломер.
  • Жирність молока була лінійно і зворотньо асоційована з довжиною теломер після поправки на можливі коваріанти.
  • Підвищення жирності молока на 1% (наприклад, з 1% до 2%) у дорослих було асоційоване з 4 додатковими роками біологічного віку (69 пар основ теломер).
  • Середня відмінність між довжиною теломер у дорослих, які вживали знежирене молоко і незбиране молоко (3,25%) склало 145 пар основ (в середньому 8 років біологічного віку).
  • Показано, що зв’язок між молочним жиром і клітинним старінням може бути частково обумовлена ​​відмінностями в споживанні насичених жирів по групах молочного жиру.
  • Автори дослідження підкреслюють, що результати дослідження узгоджуються з дієтичними рекомендацціями багатьох країн, які рекомендують вживання молока з низьким вмістом жиру в щоденному раціоні.

Джерело : Larry A. Tucker. Milk Fat Intake and Telomere Length in US Women and Men : The Role of the Milk Fat Fraction. Oxidative Medicine and Cellular Longevity, 2019; Article ID 1574021.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария