Зв’язок між частотою вживання молока , жирністю молока і довжиною теломер (відображає біологічний вік) були вивчені за допомогою даних дослідження NHANES. В аналіз увійшли 5 834 дорослих пацієнта.
Дані про кількість споживаного молока і його жирності були взяті з опитувальника NHANES Diet Behavior and Nutrition.
Для визначення довжини теломер в лейкоцитах був використаний метод полімеразної ланцюгової реакції. Всі споживачі молока були розділені на 5 категорій: ті, хто молоко не вживав, які споживають знежирене молоко, 1% молоко, 2% молоко або молоко звичайної жирності (3,25%).
Результати
- За даними аналізу, частота вживання молока не була пов’язана з довжиною теломер. Однак була виявлена чітка асоціація між жирністю уживаного молока і довжиною теломер.
- Жирність молока була лінійно і зворотньо асоційована з довжиною теломер після поправки на можливі коваріанти.
- Підвищення жирності молока на 1% (наприклад, з 1% до 2%) у дорослих було асоційоване з 4 додатковими роками біологічного віку (69 пар основ теломер).
- Середня відмінність між довжиною теломер у дорослих, які вживали знежирене молоко і незбиране молоко (3,25%) склало 145 пар основ (в середньому 8 років біологічного віку).
- Показано, що зв’язок між молочним жиром і клітинним старінням може бути частково обумовлена відмінностями в споживанні насичених жирів по групах молочного жиру.
- Автори дослідження підкреслюють, що результати дослідження узгоджуються з дієтичними рекомендацціями багатьох країн, які рекомендують вживання молока з низьким вмістом жиру в щоденному раціоні.
Джерело : Larry A. Tucker. Milk Fat Intake and Telomere Length in US Women and Men : The Role of the Milk Fat Fraction. Oxidative Medicine and Cellular Longevity, 2019; Article ID 1574021.
Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта
Комментировать