На заметку Юридическая консультация

Чи може лікар відмовити пацієнтці у проведенні аборту?

За яких умов можливе проведення аборту та чи може лікар відмовити пацієнтці у проведенні аборту?

В Україні штучне переривання вагітності за бажанням вагітної можливе лише до 12 тижнів вагітності. Переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, здійснюється в акредитованих закладах охорони здоров’я на підставах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2006 р. «Про реалізацію статті 281 Цивільного кодексу України».
Переривання небажаної вагітності за наявності підстав немедичного характеру здійснюють за заявою вагітної жінки або її законних представників (для неповнолітньої, недієздатної особи) та згідно з наданими документами, які підтверджують ці обставини.
У разі виявлення у вагітної жінки медичних показань, що не зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2006 р. «Про реалізацію статті 281 Цивільного кодексу України», але за наявності яких продовження вагітності та пологи становлять загрозу для її здоров’я або життя, операція (процедура) штучного переривання вагітності здійснюється на підставі висновку консиліуму лікарів. У випадку виникнення невідкладних станів (маткова кровотеча тощо) медична допомога надається за місцем звернення пацієнта. За відсутності зазначених вище підстав для переривання вагітності з 12 тижня така операція буде вважатися незаконною та тягти за собою кримінальну відповідальність. В такому випадку лікар може відмовити в проведенні аборту. Також лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнтки, якщо остання не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров’я за умови, що це не загрожуватиме життю хворої і здоров’ю населення, згідно статті 34 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992.

На запитання читачів відповідають юристи Юридичного бюро Олени Бабич

Комментировать

Нажмите для комментария

Мы на Facebook