Новости медицины Юридическая консультация

Чи може головний лікар з власної ініціативи перенести відпустку працівнику ?

З листа: «Збирався у планову щорічну відпустку, а головлікар сказав, що процювати нікому і відпустку переніс на 3 місяці. Чи має він таке право?»

Законом України «Про відпустки» головлікар дійсно має таке право.

ПРО ВІДПУСТКИ ЛІКАРІВ

Але перенести можна лише щорічні відпустки та додаткову відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 11 , частина сьома ст. 20 Закону про відпустки ), а саме перенесення можливе лише за чітко визначених законодавством умов.

Щорічна відпустка та відпустка «на дітей» за ініціативою роботодавця, як виняток, може бути перенесена на інший період:

  • тільки за письмовою згодою працівника;
  • за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профкомом);
  • у разі, коли надання щорічної відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, установи, організації;
  • за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році (частина третя ст. 80 Кодексу законів про працю України ; далі — КЗпП та частиною третьою ст. 11 Закону про відпустки ).

Комментировать

Нажмите для комментария

Медична виставка ГалМЕД

Мы на Facebook