На заметку Новости Юридическая консультация

Чи має право поліклініка, що обслуговує доросле населення, консультувати дітей

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

У поліклініці працюють лікарі, які обслуговують доросле населення. Чи можуть вони надавати консультативні послуги дітям віком 15—18 років за відсутності лікарів-спеціалістів дитячих? Зокрема, оформляти медичну документацію 16-річним юнакам під час взяття їх на облік у військкомат.

Рішення

Ні, не мають права.

Закон встановлює, що лікарі, які мають право лікувати дітей, повинні отримати повну вищу освіту за напрямом «Медицина», спеціальністю «Педіатрія» з наступною спеціалізацією за відповідним фахом (Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).

Дитиною, відповідно до законодавства, є особа віком до 18 років (повноліття), якщо вона не набуває прав повнолітньої раніше, згідно із законом, застосовуваним до неї (ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-ІІІ).

Окрім того, ліцензійні умови передбачають, що суб’єкт господарювання зобов’язаний провадити медичну практику за спеціальностями, які зазначав у документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії, або повідомленні про зміни (пп. 4 п. 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, що затверджені постановою КМУ від 02.03.2016 № 285).

Увага: Провадження господарської діяльності з медичної практики за лікарськими спеціальностями, не передбаченими в ліцензійній справі, розцінюється як безліцензійна діяльність і тягне відповідальність перед законом.

До амбулаторно-поліклінічних закладів як окремі заклади охорони здоров’я серед іншого належать:

  • Дитяча міська поліклініка;
  • Поліклініка: центральна міська, міська, центральна районна (Перелік закладів охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 28.10.2002 № 385).

Остання обслуговує доросле населення.

Своєю чергою, дитяча поліклініка (поліклініч’не відділення лікарні, у т. ч. дитячої) є лікувально-профілактичним закладом, що в районі своєї діяльності забезпечує, зокрема:

  • організацію і проведення комплексу профілактичних заходів щодо охорони здоров’я прикріпленого дитячого населення віком 0—18 років;
  • раннє виявлення захворювань, кваліфіковане й у повному обсязі обстеження та лікування хворих дітей;
  • надання лікарської та долікарської допомоги удома хворим дітям, що за станом здоров’я і характером захворювання не можуть відвідати поліклініку, організація стаціонарів вдома;
  • надання в повному обсязі невідкладної медичної допомоги дітям при гострих захворюваннях, травмах, отруєннях і інших нещасних випадках;
  • організацію та проведення комплексу профілактичних заходів серед дитячого населення;
  • направлення дітей на консультації та лікування в лікувально-профілактичні закладивсіх рівнів (за показаннями);
  • видачу і продовження листків непрацездатності, інших документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність;
  • встановлення інвалідності дітям до 16 років та оформлення і подання документів до МСЕК щодо встановлення інвалідності дітям старших 16 років;
  • передання дітей по досягненні 18 річного віку в амбулаторно-поліклінічну мережу для дорослого населення;
  • організацію проведення попередніх медичних оглядівта оформлення медичної документації для первинного взяття юнаків на військовий облік та медичної підготовки їх до призову на військову службу тощо (п. 11 Примірного положення про дитячу міську поліклініку (поліклінічне відділення), затвердженого наказом МОЗ від 29.11.2002 № 434).

Отже, саме дитяча поліклініка (поліклінічне відділення лікарні, у т. ч. дитячої) забезпечує комплексне спостереження та лікування дітей. Законодавство не передбачає можливості для поліклініки, що обслуговує доросле населення, перейняти такі функції.

За матеріалами порталу «Медична справа»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Мы на Facebook