Статті

Чи ефективно використання компресійної білизни в профілактиці рецидиву целюліту?

Хронічні набряки нижніх кінцівок є фактором ризику розвитку целюліту . Для профілактики рецидиву целюліту рекомендовано носіння компресійної білизни, однак ефективність даного методу профілактики не була підтверджена в рандомізованих клінічних дослідженнях.

Дизайн дослідження

У одноцентрове рандомізоване дослідження були включені пацієнти з хронічними набряками ніг і рецидивуючим целюлітом. Пацієнтів рандомізовані у відношенні 1: 1 в групу компресійної білизни і навчання профілактики целюліту або в контрольну групу (тільки навчальні лекції).

Спостереження за пацієнтами продовжили протягом 3 років з візитами кожні 6 місяців.

Первинною кінцевою точкою дослідження була обрана частота рецидиву целюліту. В якості вторинних кінцевих точок розглядали госпіталізації з приводу целюліту і якість життя.

результати

  • Спочатку скринінг пройшли 183 пацієнта, з них 84 пацієнта були включені в дослідження (41 в групу компресійного білизни і 43 пацієнта — в контрольну групу).
  • За період спостереження відбулися 23 епізоду целюліту, 6 в основній групі і 17 — у контрольній групі. Ризик целюліту був нижче на 77% в групі компресійного білизни (коефіцієнт ризиків, 0,23; 95% довірчий інтервал [ДІ], 0,09-0,59; P = 0,002).
  • 3 пацієнтам (7%) з основної групи і 6 пацієнтам (14%) з контрольної групи була потрібна госпіталізація з приводу целюліту (коефіцієнт ризиків, 0,38; 95% ДІ, 0,09-1,59). Різниця між групами не досягло статистичної значущості.
  • Не було виявлено достовірних відмінностей між групами за показником якості життя.

висновок

Згідно з результатами невеликого рандомізованого дослідження, носіння компресійної білизни у пацієнтів з хронічним набряками нижніх кінцівок і целюлітом асоційоване зі зниженням ризику рецидиву целюліту.

Джерело : Elizabeth Webb, Teresa Neeman, Francis J. Bowden, Jamie Gaida, Virginia Mumford, and Bernie Bissett. N Engl J Med 2020; 383: 630-639.

Комментировать

Нажмите для комментария