Не зовсім зрозумілим досі залишається питання — як саме лікарі будуть отримувати ті славнозвісні 370 грн за пацієнта? Отримають вони їх наприкінці року, зразу після підписання декларації чи взагалі тільки після надання послуг? І яких саме послуг, в якій кількості? А якщо пацієнт декларацію підписав, а послуг не потребує, що тоді?
На сьогодні ми на маємо чітких відповідей на ці запиання і здається, що в МОЗі тих відповідей також немає.
Бо у відповідь на запиання МОЗ офіційно відповіло наступне:
Національна служба здоров’я України буде оплачувати надані медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій на підставі інформації та документів, що внесені надавачем медичних послуг до електронної системи охорони здоров’я eHealth (ще не працює в повному обсязі, форма Декларації ще не затверджена, ред.).
Надавач медичних послуг складатиме звіт в електронній системі охорони здоров’я eHealth, де зазначатиме обсяг наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів. ( таки оплата по факту надання послуг?, ред.)
Оплата тарифу за надані медичні послуги та лікарські засоби здійснюється в порядку черговості надходження таких звітів. (тобто, станьте в чергу і чекайте. А скільки чекати і коли будуть гроші?, ред.)
На умовах попередньої оплати буде фінансуватися надання медичних послуг та лікарських засобів у випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України. ( в яких саме випадках?, ред.)
Нажаль, кількість запитань наводить на думку, що в цьому році мріяти про «18 тис лікарю та 12 тис медсестрі» ще зарано.
Комментировать