День в історії

Четверта неділя Адвенту.

18 грудня 2016 року — святкують четверту неділю Адвенту.

Що таке Адвент?

Адвент- це час очікування, що передує святу Різдва Христового. У перекладі з латині це слово означає — пришестя. У дні Адвенту віруючі люди згадують про той день, коли Ісус був народжений на цю землю, про свято Різдва.

Традиція особливої підготовки до Різдва відома у християн ще з давніх-давен. Найперше зафіксоване письмовим чином свідоцтво того, що християни особливим чином готувалися до Різдва зафіксовано в 380 році, коли в Сарагосському соборі були прийняті особливі вимоги з приводу різдвяних богослужінь і періоду очікування Різдва.

6656

 

Коли відзначається Адвент?

Перший день Адвента визначається як 4-а неділі до Різдва Христового.

Кожна з чотирьох неділь має свою певну тематику пов’язану з народженням Ісуса Христа або з його другим пришестям.

Це особливий час для покаяння, щоб велике свято можна було зустріти не тільки чистим будинком, але і з чистими помислами.

Традиції Адвента.

Однією з поширених традицій Адвента є різдвяний вінок, який представляє собою сплетене кільце з хвойних гілок прикрашене червоними свічками. Кожна з цих свічок має своє особливе духовне тлумачення.

У перший день Адвента запалюють 1-у свічку, яка називається — свічка пророцтва. У цей день в будинках віруючих читають святе писання.

У другу неділю запалюють 2-у свічку, яка називається — Віфлеємська свічка, яка символізує народження Христа у Віфлеємі і одночасно символізує народження Бога в наших серцях.

У третю неділю запалюється 3-я свічка, яка називається — Свічка пастухів.

І останньою у четверту неділю Адвенту запалюють 4-у свічку — Ангельська свічка, яка символізує, той момент, коли в кінці часів Господь з ангелами прийде на землю, щоб забрати з собою всіх святих і праведних для вічного життя на небесах.

В основному в багатьох країнах більш поширена традиція не запалювати свічки, а просто прикрашати ялиновим вінком вхідні двері будинку.

Таким чином Адвент готує людей до зустрічі зі святом Різдва Христового.