Новости

Чеські лікарі закриють приймальні кабінети в знак протесту проти низьких зарплат

Підвищення кваліфікації лікарів_медпросвіта

Практикуючі лікарі Чехії в наступну середу, 18-го жовтня, закриють приймальні кабінети на 1 день. В акції прийме участь більше 6 000 лікарів.

Через те, що МОЗ Чехії довгий час не звертав уваги на постійно виникаючі проблеми в амбулаторній практиці, при більш низькій зарплатні, аніж у інших європейських сусідах та більшому об’ємі роботи, практикуючі спеціалісти вирішили таким чином привернути до себе уваги Уряду та громадян.

Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України

«Якщо наші вимоги не задовольнять, ми готові знову припинити прийом пацієнтів», — повідомляє представник Об’єднання практикуючих лікарів Петр Шонка.

Вже зараз офіційно анонсовано, що в акції протесту прийме участь більшість лікарів країни, а також педіатрі по всій Чехії. Таким чином закриється більше 6000 приймальних кабінетів. В акції поки що не приймуть участь лише дантисти, втім вони підтримують протест.

Окремо треба додати, що середня офіційна зарплатня лікаря в Чехії становить 2 000 – 2 500 євро. Втім, за минулий і цей рік в країні виросло оподаткування, а також значно зросли комунальні виплати та ціни.

Пенсійна реформа в силі. Медики без пенсії за вислугою років, а працювати до 65 років

Комментировать

Нажмите для комментария

Медична виставка ГалМЕД

Мы на Facebook