Новини

Червоний, зелений чи синій – пакети медичної допомоги залежно від ваших вподобань.

Останнім часом вся мова йде про нову реформу МОЗ, згідно якої українські реформатори пообіцяли ввести гарантований пакет безкоштовних медичних послуг для кожного.

Нещодавно стало відомо, що данні пакети будуть різних кольорів. Та який колір про що свідчить? І чи дійсно все безкоштовно?

Червоний. Це стоматологічні послуги не екстреного характеру, медичні послуги, що стосуються естетичної медицини, а також ті випадки, коли пацієнт звертається до лікаря без спеціального направлення. Саме цей пакет пацієнт повинен повністю оплатити з власних коштів.

Зелений. Всі послуги, що стосуються надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги. Саме ці послуги держава самостійно оплачує в повній мірі, замість пацієнта.

Синій. Всі інші планові послуги та не екстрені випадки надання медичної допомоги, будуть лише частково компенсуватися за рахунок державних коштів.

Заступник міністра Павло Ковтонюк прокоментував ці нововведення таким чином:

«Ці тарифи будуть єдиними відомими для всіх громадян і можуть бути сплаченими абсолютно легально. І вони будуть набагато меншими ніж те, що ми сьогодні платимо у кишеню лікареві або у вигляді так званого благодійного внеску», — повідомив Ковтонюк.

Комментировать

Нажмите для комментария