Новини Новини медицини

14 червня відбудеться церемонія прощання з великим лікарем та вченим Л. Г. Розенфельдом

«Медпросвіта» висловлює співчуття у зв’язку зі смертю такої великої людини. Світла пам’ять про видатного вченого назавжди зберігатиметься у серцях усіх, хто його знав

11 червня пішов з життя великий лікар та вчений, перший заступник голови Вченої медичної ради при міністерстві охорони здоров’я України, Розенфельд  Леонід Георгійович, який був академіком Національної академії медичних наук України і заступником директора Інституту отоларингології НАМН України.

Леонід Георгійович – великий вчений у галузі медичної радіології, рентгенодіагностики захворювань стравоходу, шлунку, вуха, горла та носа. Він особисто зробив великий вклад  для розвитку української радіології, зокрема, вперше систематизував рентгенологічні ознаки хвороби оперованого та штучного стравоходу, розвинуті основи рентгенодіагностики хвороб голови та шиї.

Цей великий вчений запам’ятався нам, як основоположник нового напряму в променевій  діагностиці – дистанційної термографії, що абсолютно не шкідлива і екологічно безпечна. Зокрема, він особисто сприяв тому, щоб в Україні було відкрито  Центр клінічної термодіагностики, а також школи термодіагностики та служби термографії. Також він є автором принципово нового напряму у клінічній онкології, йдеться про інтегративну радіомодифіковану терапію злоякісних пухлин – голови і шиї.

Його авторству належить понад 440 наукових праць, серед яких – монографії, учбові посібники, авторські свідоцтва, особиста підготовка докторів та кандидатів медичних наук.  Також Л. Г. Розенфельд має був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню, Почесною грамотою В Ради України і орденом Святого Станіслава з зіркою та стрічкою.

Читайте також: Из Минздрава уволился Игорь Перегинец

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook