Новини

Через низькій рівень вакцинації МОЗ продовжить заходи по боротьбі з кором.

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

За офіційними даними МОЗ, за три тижні 2018 року на кір захворіло 2084 особи, з них 1375 діти та 709 дорослих. Це майже 50 відсотків від загальної кількості хворих на кір у 2017 році.

«Уже  цьому році госпіталізовано 1398 осіб, серед них – 857 дітей. Лабораторно підтверджений діагноз у 169 людей. У січні в Одеській області померли троє людей: 1 дорослий і 2 дітей», 0 повідомляє переможець відкритого конкурсу на посаду Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Більше за всіх хворіють на кір в Івано-Франківській області (463 випадки),  Чернівецькій (333), Закарпатській (331), Одеській (265) областях. Краще за все ситуація в Харківській та Рівненській областях, де зареєстровано лише по одному випадку захворювання. Окремо повідомляється, що не було зареєстровано жодного випадку у Чернігівській та Сумській областях.

Треба відзначити, що незважаючи на заяви МОЗ про те, що єдиним ефективним методом боротьби з кором є щеплення, ряд регіонів, в особливості Закарпаття повідомляють, що Міністерство не забезпечило регіони необхідною кількістю вакцин, а керівництво звинувачують у брехні, коли вони заявляють що в Україні достатня кількість вакцин проти кору. Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль переконаний, що дії керівництва МОЗ у боротьбі зі спалахами кору неефективні.

«Важливо підняти і рівень охоплення вакцинацією дітей інших вікових груп, які пропустили свої щеплення. Саме низький рівень вакцинації у минулі роки став основною причиною спалаху кору в Україні. Закликаємо батьків якнайшвидше надолужтити пропущені щеплення. Щоби попередити смертність та госпіталізацію від кору, нам необхідно досягти рівня вакцинації дітей та дорослих у 98%», – підкреслив Федір Лапій, експерт МОЗ України за напрямками «Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія».

Хто винен у спалаху кору? Керівництво країни вперто ігнорувало проблему з початку року

Нагадаємо, що з серпня 2017 працює оперативний штаб МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні (Наказ МОЗ України від 05.07.2017 № 763). З вересня в Україні тривають заходи з посиленої вакцинації (Наказ МОЗ від 11.09.2017 № 1082 «Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Україні»).

Комментировать

Нажмите для комментария