Новини

Після квітня у 5 регіонах можна буде отримати рецепт в електронному вигляді

Ілик_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик повідомив про запуск пілотного проекту в межах роботи eHealth в п’яти регіонах України після квітня.

Тепер лікарі виписуватимуть електронні рецепти для отримання лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки». Але поки що ця система тестуватиметься лише в п’яти регіонах України, зокрема у місті Бахмут.

«Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров’я. Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу — тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці», — заявив Ілик в інтерв’ю Hromadske.ua.

МОЗ повідомляє про зменшення випадків захворювання на кір

Окрім того, варто зазначити, що Міністерство охорони здоров’я планує розширювати урядову програму реімбурсації для лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для вагітних. Для цього підготовлено проект постанови, який ще потребує ухвалення.

«Ми вже підготували законодавчий проект для того, щоб його ухвалив уряд. Це, що стосується захворювань шлунково-кишкового тракту, — хронічні захворювання, в тому числі виразкова хвороба; це депресії; це захворювання, які пов’язані з анемією у вагітних», — сказав Ілик.

Втім, проект постанови ще не розглянуто. «Оскільки було побоювання у Міністерстві фінансів, що коштів, виділених на 2018 рік у розмірі 1 млрд грн, буде бракувати, вирішили програму по цих трьох групах нозологій, які діють зараз, поглиблювати і розширювати», — додав Ілик.

Джерело: Hromadske.ua

Комментировать

Нажмите для комментария