Новини

Черевний тиф виявлено у мешканки Одеси

Держсанепідслужба у Одеській області повідомляє про результати  епідрозслідування випадку захворювання на черевний тиф вагітної, яка  мешкає у  Одесі.

Коли у хворої жінки, ще 2 листопада, з’явився кашель та невисока температура, вона почала самостійно приймати жарознижувальні препарати. Лише через три дні, після підйому температури до 38С, звернулася по медичну допомогою до жіночої консультації.

Оскільки хвора перебуває на обліку у зв’язку з вагітністю її направили до сімейного лікаря, який спрямував пацієнтку на госпіталізацію із попереднім діагнозом «гострий пієлонефрит? після перенесеного ГРВІ, 3-я вагітність, 24 тижні». Уже 9 листопада швидка допомога доправляє жінку у лікарню. При огляді у приймальному відділенні діагноз «гострий 2-х сторонній пієлонефрит?,  гостра 2-х стороння пневмонія?», направлена до відділення пульмонології  лікарні.

Після R-обстеження легень — діагноз: гострий бронхіт. УЗД нирок від  – без патології, УЗД черевної порожнини. Оскільки після призначення антибіотикотерапії температура не знижувалась і з’явились болі у животі хвора переведена до відділення інтенсивної терапії з підозрою на шлунково-кишкову кровотечу.

Результат бактеріологічного обстеження крові був отриманий 16 листопада – у посіві виділена Salmonella typhi. У цей же день хвора з діагнозом «черевний тиф» переведена до інфекційної лікарні.

Хвора працює прибиральницею на станції технічного обслуговування.  Нині фахівці визначають коло контактних осіб за місцем роботи для бактеріологічного обстеження. Контактні родичі за домашньою адресою хворої обстежені. Зі слів хворої, продукти родина купує у супермаркетах, вдома п’ють кип’ячену водопровідну воду, на роботі – питна вода з кулерів. За місцем роботи жінки співробітниками ДУ „Одеській обласний лабораторний центр ДСЕС України” для лабораторного аналізу відібрано 20 змивів на патогенну мікрофлору,  3 проби води (водопровідна, очищена, кулер), пробу стічної води.

Фахівцями відділення дезінфектології ДУ „Одеській обласний лабораторний центр ДСЕС України” проведена заключна дезінфекція за місцем роботи, проживання хворої.  У пульмонологічному відділенні та відділенні інтенсивної терапії заключна дезінфекція виконана силами обласної клінічної лікарні.

Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Черевний тиф викликає бактерія Salmonella typhi. Вона передається при споживанні харчових продуктів та напоїв, забруднених фекаліями або сечею інфікованих людей. Симптоми хвороби зазвичай розвиваються через 1-3 тижні після зараження і можуть бути як легкими так і важкими. Спостерігається  висока температура, нездужання, головний біль, запор або діарея, поява рожевих плям на грудях і збільшення селезінки та печінки. За станом здорового носія може розпочатися гостре захворювання.

Здорові носії інфекції не повинні допускатися до обробки харчових продуктів.

Фахівці наголошують, що черевний тиф — гостра кишкова інфекція, засобами профілактики якої є дотримання правил особистої гігієни і вживання харчових продуктів та  питної води лише гарантованої якості.

Якщо у Вас виникли будь-які симптомів інфекційних захворювань необхідно негайно звертатись по медичну допомогу до закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, що раніше Держсанепідслужба повідомляла про реєстрацію захворювання на черевний тиф у Харкові.

Комментировать

Нажмите для комментария