Статті

Чек-лист для батьків: щоб дитина не боялась лікаря

Врач_медпросвіта

Відвідування лікарні може стати стресовою ситуацією для дитини . Незвичайне місце, незнайомі люди та речі можуть викликати негативні емоції, інколи навіть страх. В цьому випадку роль батьків надзвичайно важлива, адже саме в ці моменти діти потребують турботи та підтримки.

Ось кілька порад для батьків, які супроводжують дитину в лікарні від проекту НеБийДитину. Це досить прості, але дуже важливі рекомендації, які допоможуть зробити візит до лікарні більш приємним:

 • Попереджайте про візит до лікаря
  Неочікувані візити до лікарні можуть насторожити дитину. Тому розкажіть заздалегідь, що ви збираєтесь до лікаря та з якою метою.
 • В лікарні дітям потрібно все пояснювати
  Вони повинні розуміти, де знаходяться і що відбувається. Пояснюйте їм, що робить лікар, за можливості, розповідайте щось приємне, щоб відволікти від процедур. Розкажіть, коли і за яких умов повернетесь додому. Завжди чесно розповідайте дитині, що її чекає в поліклініці чи лікарні. Коли буде щось хворобливе краще скажіть про це прямо.
 • Виховуйте базову довіру до лікаря
  Адже ми з дитинства пам‘ятаємо як часто страшно та неприємно було лікуватись. Щоб запобігти негативним емоціям, варто налагодити довірливі стосунки з лікарем, найкраще — мати постійного лікаря, з яким дитина знайома.
 • Використовуйте позитивні стимули
  Наприклад, пообіцяйте, що опісля ви зробите разом щось приємне. Замість докорів чи погроз використовуйте слова підбадьорення й підтримки. Якщо дитина переживає можна також взяти з собою її улюблену іграшку чи книгу. Пам’ятайте, позитивні емоції сприяють одужанню.
 • Подбайте про себе
  Перебування в лікарні не завжди спокійний досвід і для батьків через переживання та надмірну кількість емоцій. Ваша втома та поганий настрій можуть передаватись дитині. Тому не забувайте турбуватись і про себе, адже якщо ви покажете страх чи інші негативні емоції — діти можуть почуватись так само. Спокійні та позитивно налаштовані батьки передають такий настрій і своїм дітям.

Комментировать

Нажмите для комментария