Новини

Бюджетний комітет ВРУ підтримав законопроект, який виключає підвідомчі медзаклади з медреформи

Феофанія_Медпросвіта

Комітет Верховної Ради з питань бюджету підтримав законопроект, який має на меті залити підвідомчі медзаклади, такі, як «Феофанія» у юрисдкції Державного управління справами та НАМНУ. Вони матимуть окремий великий бюджет та не підпорядковуватимуться НСЗУ.

«У середу — 19 червня — Комітет Верховної Ради з питань бюджету більшістю голосів підтримав законопроєкт, що виключає з процесу трансформації системи охорони здоров’я медичні заклади, що підпорядковуються Державному управлінню справами (ДУС) та Національній академії медичних наук України (НАМНУ). Міністерство охорони здоров’я України не підтримує таке рішення», — йдеться у повідомленні.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я заявляли про початок реформування відомчих медзакладів. Згідно з законопроектом керівництва відомства, медичні установи ДУС та НАМНУ мали перейти до загальної юрисдикції у медичній галузі. Це б дозволило відкрити для великої кількості людей медичні послуги, які зараз отримують у Феофанії народні обранції та топ-чиновники.

З 2020 року дітей більше не віддаватимуть в дитячі будинки – залишатимуть з рідними або прийомними батьками

«Відомчі медичні заклади, в тому числі і клінічна лікарня “Феофанія” та заклади НАМНУ, повинні перейти на принцип «гроші йдуть за пацієнтом”. Кожен українець має право вільно обирати заклад, в якому він буде лікуватися, а в країні має сформуватися здорова конкуренція за пацієнта. Автори законопроєкту — Костянтин Іщейкін, Ігор Молоток, Олександр Горбунов, Володимир Шкварилюк та Іван Крулько— відстоюють позицію, що відомчі заклади мають жити за старими принципами і по суті залишатися закладами “для своїх”, — заявили у МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария