Новини

Бюджет медичної галузі на 2019 рік: Скільки коштів витратять на зарплатню медиків та реформи?

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Згідно з проектом бюджету на наступний рік, тільки на виплати сімейним лікарям та покращення якості медпослуг на первинці, за новою системою фінансування, буде витрачено понад 15 млрд грн..

Окремо 2 мільярди гривень МОЗ планує використати на запуск нової державної програми «Безкоштовна діагности». Це дозволить пацієнтам, за направленням свого сімейного лікаря, безкоштовно пройти УЗД, Рентген та інші діагностичні процедури і аналізи.

Медична субвенція на наступний рік залишиться. Вона необхідна для подальшого фінансування вторинної медичної ланки, яка тільки почала автономізацію медичних закладів. Загалом буде витрачено понад 55 мільярдів гривень. З цих же коштів фінансуватиметься екстрена медична допомога.

При потребі у 14 мільярдів гривень у 2019 році, поки на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів передбачено лише половину суми – 5,9 мільярдів гривень. У МОЗ обіцяють направити кошти на найбільш необхідні програми. Загалом всі програми в середньому будуть профінансовані на 50 відсотків.

Урядова програма «Доступні ліки» за рівнем дотацій залишається без змін – 1 мільярд гривень. Таким чином розширення програми в наступному році, не зважаючи на плани МОЗ України, поки що не можливе. Це рішення було прийнято в МінФіні.

Рівно 925 мільйонів гривень буде виділено з державного бюджету на закупівлю інсуліну.

МОЗ: Медикаменти більше не затримуватимуться на складах, а розподілятимуться між медзакладами

Майже 17 мільярдів гривень МОЗ планує витратити на впровадження нового Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. У МОЗ переконані, що це дозволить відсіяти слабких студентів, а пацієнти, в свою чергу, в майбутньому отримуватимуть медичну допомогу в найкращих спеціалістів.

Все ще продовжується закупівля ангіографів для новостворених регіональних кардіологічних центрів. Нагадаємо, що їх запуск було анонсовано ще на початку 2017 року.

Зазначимо, що це лише проект держбюджету на 2019 рік. Наразі він розглядається у Верховній Раді і може бути суттєво змінений.

Комментировать

Нажмите для комментария