Новини

В Україні можливе припинення поширення вакциноспорідненого поліовірусу

Координатор оцінки з реагування на спалах поліомієліту в Україні Патрік О’Коннор повідомив, що згідно з міжнародними вимогами щодо реагування на спалах, один раз на 3 місяці країну має відвідувати група зовнішніх експертів, які моніторять ситуацію

Місія з оцінки реагування на спалах поліомієліту працювала в Україні з 19 по 28 квітня. За цей період група експертів здійснила оцінювальні візити до п’яти областей, які було обрано, виходячи з локалізації випадків циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів, щільності населення, показників імунізації. Місія оцінювала рівень підтримки, необхідної для досягнення чи збереження рівня чутливості системи епіднагляду та імунітету населення на рівні, достатньому, аби зберегти статус країни, вільної від поліомієліту.

Координатор оцінки з реагування на спалах поліомієліту в Україні Патрік О’Коннор повідомив, що згідно з міжнародними вимогами щодо реагування на спалах, один раз на 3 місяці країну має відвідувати група зовнішніх експертів, які моніторять ситуацію. «Наша група експертів таким чином працювала в Україні протягом шести місяців. А згідно з встановленими Асамблеєю Всесвітньої організації здоров`я правилами, спалах має бути подолано впродовж шести місяців після його виявлення. Напрацьовані нашою місією висновки такі: передача вірусу поліомієліту в Україні, ймовірніше за все, припинилася. При цьому команда експертів з оцінки занепокоєна прогалинами у програмах імунізації та епіднагляду, що ставлять Україну у зону високого ризику появи нового спалаху. Україна зобов`язана забезпечити повноцінну програму рутинної імунізації», — зазначив Патрік О’Коннор.

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець зауважив, що разом з партнерами ВООЗ та ЮНІСЕФ Міністерство провело велику роботу, аби зупинити спалах небезпечної хвороби. «В Україні пройшла трьохраундова додаткова імунізація, в ході якої в першому турі вдалося охопити вакцинацією 65 % дітей, в другому – 75 %, в третьому – майже 82 %. Отже, популяційний імунітет в країні значно зміцнено, а це дозволяє вважати, що циркуляція вірусу, з великою ймовірністю, припинена, тобто діти знаходяться під значно кращим захистом, ніж це було ще півроку тому. Епіднагляд в країні значно покращився, хоча дійсно вимагає значного посилення окремих його функцій», — додав Ігор Перегінець. Щодо забезпечення повного циклу рутинної імунізації заступник Міністра повідомив, що на сьогодні в Україні вже зареєстровано дві нових бівалентних поліовакцини, і найближчих два тижні вони можуть бути поставлені в Україну Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в кількості відповідно до потреби.

Заступник Голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн наголосив на важливості трьох складових в роботі щодо припинення спалаху:

  1. Професіоналізм лікарів, які працюють з дітьми. За останні півроку більше 6 000 медпрацівників і освітян пройшли підготовку під час 119 спеціалізованих заходів та тренінгів на тему покращення комунікації з населенням з питань поліомієліту і вакцинації, організованих фондом ЮНІСЕФ.
  2. Комунікаційна кампанія, що супроводжувала трьохраундову імуніцацію. В рамках цієї кампанії вдалося охопити майже 95 % громадян. Поза увагою не залишилось жодне ЗМІ, соціальні мережі та наочна реклама в громадському транспорті. Поінформованість населення поліпшилася порівняно з 2014 роком майже на 20%. Ми сподіваємося, що українські батьки відповідально ставитимуться до програми імунізації, адже це захист їхніх дітей.
  3. Закупівля вакцин. Фонд ЮНІСЕФ здійснює закупівлю 16 мільйонів доз вакцин від найкращих виробників, які будуть спрямовані на подолання 10 видів інфекцій в Україні.

Моніторингова місія за підсумком роботи надала перелік рекомендацій задля збереження Україною статусу країни, вільної від поліомієліту. Зокрема, в напрямку посилення імунітету населення – продовжувати відновлення високого, рівномірного рівня імунізації вакциною проти поліо – як ІПВ, так і ОПВ через нормалізацію програми рутинної імунізації. У напрямку комунікаційної підтримки:

  • провести опитування серед медичних працівників, батьків та науковців, щоб отримати уявлення про рівень знань, ставлення, поведінку, особливо щодо відмов від вакцинації.
  • продовжувати покращення міжособистісної комунікації та інших навичок медичних працівників та батьків з питань імунізації.
  • забезпечити повне впровадження плану комунікацій щодо імунізації, включаючи проактивний діалог з батьками, медичними працівниками та медіа через різноманітні канали, що виявилися ефективними.
  • збереження та зміцнення механізмів координації комунікації та структур, утворених у відповідь на спалах поліомієліту.

Читайте також: У Києві на науковій конференції по гематології обговорювали розвиток служби крові

Комментировать

Нажмите для комментария