Новини

Були пацієнтами, а стали клієнтами. Були лікарі, а стали обслуговуючим персоналом

медична реформа від МОЗ_медпросвіта

Основна реформа від МОЗ в силі. Замість допомоги – медичні послуги, замість пацієнтів – клієнти. На чай давати не будуть!

Сімейні лікарі:

Максимальна кількість коштів на один рік медичної практики, яку вони можуть отримати від Національної служби здоров’я України становитиме приблизно 700 тисяч гривень наступного року. Основна умова: набрати максимальну кількість пацієнтів, що дорівнює встановленій законом нормі – 2000 пацієнтів (клієнтів). Таке фінансування сімейний лікар зможе отримати при умові, що він працює, як ФОП, має власний орендований кабінет із усім необхідним та медсестрою на додаток. З цих же коштів, лікар-ФОП має виплачувати зарплату медсестрі, сплачувати аренду, податки та комунальні послуги.

Безкоштовно до спеціалістів можна потрапити тільки за направленням сімейного лікаря

За рекомендацією МОЗу, найбільш вигідний варіант для ФОПів – це об’єднання. Наприклад знімати одне велике приміщення, де будуть працювати декілька сімейних лікарів (кожен з них має оформитись, як ФОП). Таким чином, одразу вдасться поділити ціну аренди та комуналки.  Але варто враховувати, що для трьох лікарів, наприклад, повинна бути дійсно велика площа, а головне, таке об’єднання має бути близьким до спальних районів. У бізнес-центр до лікаря не поїдуть.

В середньому підходяща площа в Києві для об’єднання буде коштувати приблизно 15-20 тисяч гривень. Якщо пошукати тільки для себе – 5-7 тисяч. Але також не треба забувати, що лікарський кабінет має бути матеріально-технічно оснащений. Норми будуть прописані у МОЗ пізніше.

Верховна Рада відхилила використання міжнародних протоколів лікування

Спеціалісти:

А тут все просто. Лікарі-спеціалісти будуть очікувати своїх клієнтів. Найбільш обширні планові операції Уряд залишить безкоштовними, та занесе у перелік гарантованих медичних послуг. Все інше буде оплачуватись пацієнтом з власної кишені за встановленими Кабміном тарифами.

У випадку, якщо пацієнт не має направлення від сімейного лікаря, він має сплатити тариф спеціаліста у лікарняну касу.

Комментировать

Нажмите для комментария