Акушерство та гінекологія

З божественних грудей виривався струмінь молока

Грудне вигодовування

«З божественних грудей виривався струмінь молока, і миттєво розсипався на безліч дрібних крапель. Це молоко дружини Зевса, богині Гери, яка,  як стверджували древні греки, утворює Чумацький шлях на небосхилі, що пролилося, і дало назву всієї зоряної системи – Галактика (galaxias – по-грецьки молоко).

Прекрасна жінка, що годує грудьми немовляти, чи не це символ материнства? Що може бути красивішим, природніше і найголовніше цінніше?! Ось малюк на ваших руках, даєте йому груди і… приходить розуміння, що все дуже нелегко і не так просто як гадалось.

Одночасно виникає безліч питань і проблем. Давайте вирішимо, що ж це таке природне грудне вигодовування і що необхідно зробити, щоб тривало та з радістю годувати дитину молоком.

Природне грудне вигодовування – це годування тільки грудним молоком, а його успішність залежить від успішної лактації.

Існує 10 принципів успішного грудного вигодовування. Ці принципи дійшли до нас від наших досвідчених предків і були підтверджені сучасною науковою медициною. При дотриманні цих принципів ваш малюк буде забезпечений «найдорожчою» та корисною їжею – грудним молоком.

Ми приведемо основні принципи успішної лактації.

 1. Найголовніше покладіть дитину до грудей якомога раніше. Це повинно бути зроблено ще в пологовому залі. Раннє прикладання до грудей важливе як для дитини, так і для мами.

При народженні у малюка стерильний кишечник, слизиста і шкіра. При першому ж контакті з навколишнім середовищем  заселяються певні мікроорганізми. І доведено, що це повинні бути умовно патогенні мікроорганізми матері, вони краще приживаються і рідше приводять до розвитку захворювань. Перше грудне молоко – молозиво, сприяє розвитку нормальної мікрофлори кишечнику у малюка.

Для мами перше раннє прикладання до грудей, сприяє рефлекторному скороченню матки і відділенню посліду, а значить швидкого завершення пологів. Так раннє прикладання сприяє збільшенню кількості молока і тривалості грудного вигодовування.

 1. Постарайтеся виключити годування з пляшки або яким-небудь іншим способом до того як його прикладете до грудей. Спочатку у малюка формується стійка звичка смоктати груди і правильно захоплювати її.
 2. Сумісне перебування мами і дитини  з перших днів  дає велику кількість переваг. Перерахуємо найголовніші:

— мама адекватно реагує на плач дитини, що допомагає встановленню  міцних емоційних і психологічних зв’язків.

— у дитини з’явиться відчуття захищеності

— мама стає упевненішою в грудному вигодовуванні і може частіше прикладати дитину до грудей як по годиннику, так і на вимогу малюка. Відповідно знижується ризик розвитку інфекційних захворювань тобто відбувається витіснення лікарняних штампів стафілококів не лікарняними мікробами.

 1. Величезне значення має, як ви прикладаєте малюка до грудей і його положення у грудей. Це застава хорошого годування, а відповідно успішній лактації.
 2. Не обмежуйте тривалість годування і у жодному випадку не відривайте дитину від грудей раніше ніж він сам кине сосок. Для дитини це не тільки годування, а і чинник збереження комфорту, а також близькості з матір’ю.
 3. Прагніть годувати малюка вночі. Це допомагає забезпечити малюка молоком наступного дня, нічне молоко повноцінніше.
 4. У жодному випадку не допаївайте і не вводьте рідини і продукти в раціон крихітки. Цим ви захищаєте дитину від збудників інфекції, алергії і розладу кишечника.
 5. Не застосовуйте соски, пустушки, пляшки – це рішення дозволить вам уникнути відмови від грудей, постійно стимулювати лактацію і бути в постійному контакті з малюком.
 6. Виключіть миття грудей перед і після годування. Тим самим ви можете запобігти проблем зі шкірою сосків (пересихання і тріщини), а також до дитини потраплятимуть корисні бактерії, які засівають шлунково-кишковий тракт позитивною мікрофлорою.
 7. Не зціджуйте молоко без особливої необхідності. Дитині необхідне не тільки переднє, а й заднє молоко. Цим можливо запобігти травматизації грудей і непотрібного збільшення об’єму молока. Зціджування необхідне тільки у разі вимушеної розлуки матері і дитини.

Дотримуючи ці нехитрі принципи, ви зможете захистити себе від проблем  пов’язаних з грудним годуванням малюка. І щасливі незабутні хвилини годування повні любові, радощі і подяки маленького чоловічка супроводжуватимуть вас на вашому чумацькому шляху.

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook

  Найпопулярніше

  Вибір редакції