Новини

Ботулізм в Україні: З початку року зафіксовано 39 випадків. Сироватка відсутня

МОЗ_Медпросвіта

МОЗ України офіційно підтвердило 39 випадків захворювання на ботулізм в Україні, отруїлось 45 осіб, з яких 4 померли від отруєння.

Як вже раніше повідомляли у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, сироватка проти ботулізму наразі відсутня в країні. Міністерство заздалегідь замовило сироватку за бюджетні кошти через міжнародні закупівельні організації, але перша партія сироватки очікується не раніше серпня-вересня.

Наразі у відомстві вважають, що спалахи продовжуватимуться і тільки зростатиме кількість випадків захворювання. В зв’язку з цим у МОЗ вирішили звернутись до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу.

МОЗ: В Україні немає сироватки від ботулізму, очікується лише у серпні-вересні

«Відповідний лист міжнародним організаціям направила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Таке рішення було прийнято в зв’язку з очікуванням сезонних спалахів захворювання ботулізмом», — йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ України.

Необхідно додати, що ще з 2014 року сироватка проти ботулізму централізовано не накуповувалась за державні кошти. Відповідне рішення про заказ у міжнародних організацій партії сироватки було прийнято після минулорічних спалахів захворювання, які призвели до смерті більше 10 пацієнтів.

Смерть від ботулізму: В Києві померла жінка від риби домашнього приготування

Окремо нагадаємо, що минулого року Україна також отримала лиш 25 доз сироватки проти ботулізму в якості гуманітарної допомоги від ООН.

Комментировать

Нажмите для комментария