Новини

Ботулізм в Україні: Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської області повідомила про 2 випадки ботулізму

За офіційним повідомленням Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації двох осіб було госпіталізовано з діагнозом «ботулізм харчовий» середньої форми важкості через паштет домашнього приготування.

«30.05.2019 р. о 16.16 надійшло повідомлення від Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» про те, що 29.05.2019 р. о 18.40 в  інфекційне відділення Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні з діагнозом «ботулізм харчовий», середньої форми важкості госпіталізовані гр., 1993 р.н. та гр., 1995 р.н., жителі м. Тлумач. Вживали паштет домашнього приготування», — йдеться в офіційному повідомленні управління.

Вже третій рік поспіль з початком літа в Україні з’являються повідомлення про ботулізм в різних куточках України. Переважно причиною отруєння є м’ясні або рибні консерви домашнього приготування. В минулі роки в Україні був дефіцит життєвонеобхідної сироватки, що також сприяло зростанню летальних випадків.

МОЗ опублікувало правила отримання сироватки проти ботулізму зі складів «Укрвакцина»

Наразі ж в Україні є необхідний запас сироватки, яка була доставлена в Україну в якості гуманітарної допомоги та частково закуплена МОЗом через міжнародні організації. В той же час, експерти нагадують населенню, що у літній сезон важливо ретельно слідкувати за якістю продуктів харчування та за можливості уникати купівлі м’ясних та рибних продуктів на стихійних ринках та місцях з можливим порушенням умов зберігання.

Комментировать

Нажмите для комментария