Вибір редакції До уваги Новини

Активісти збирають кошти на порятунок гематологічного відділення у Києві

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Трансплантація кісткового мозку в Україні – реально!

Стан розвитку трансплантації кісткового мозку в Україні понад 20 років стоїть на місці. І якщо в дитячій лікарні Охматдит маленьким українцям можуть зробити родинну пересадку стовбурових клітин, то для дорослих людей з онкологією єдиний порятунок – за кордон. Щороку 600-700 дорослих українців потребують аутоТКМ (коли донором для себе є сам пацієнт), 200-300 – родинної пересадки (донором є один з батьків, брати чи сестри) та 100-200 — неродинної (донором є інша людина). Тобто, близько 1000 українців щорік!

Якщо ці люди не знайдуть кошти на закордонне лікування, то в Україні їх чекатиме сумний кінець. За всі роки незалежності держава не забезпечила розвиток мережі центрів трансплантації кісткового мозку. І тепер пацієнти, які самі пройшли через всю бюрократичну процедуру, щоб отримати шанс на життя, які знають, що таке «трансплантація кісткового мозку», вирішили діяти без залучення держави.

Медичний заклад, де дорослі громадяни зможуть проходити трансплантацію кісткового мозку, може запрацювати вже наступного року. Для цього благодійний фонд «Фонд сім’ї Андреєвих» створив проект «Трансплантації в Україні – бути!». Благодійники та пацієнти звертаються до всіх небайдужих, а особливо до «великого» та «середнього» бізнесу, з проханням допомогти зібрати кошти на реконструкцію гематологічного відділення. Мова йде про відділення дорослої гематології, яке входить до складу КЗ КОР «Київський обласний онкологічний диспансер».

«Надії на бюджетне фінансування ремонту немає, оскільки відповідні кошти не були передбачені бюджетом на цей рік. Чекати, що кошти будуть виділені наступного року, – марно, бо цього не зробили за всі роки незалежності. До того ж, досвід показує, що все, що робиться за рахунок бюджету, – довго, дорого та неефективно. А рятувати життя треба вже зараз, та й лікуватися вдома, в Україні, в рази дешевше», — каже директор фонду Юрій Андреєв.

Загальна площа реконструкції складає 1000 квадратних метрів. Вартість повної реконструкції – 40 мільйонів гривень. Для порівняння, таку ж вартість мають 10-15 трансплантацій кісткового мозку за кордоном. За ці гроші в Україні будуть створені стерильні бокси, реанімація, відремонтоване стаціонарне відділення онкогематології. У важкохворих пацієнтів з’явиться шанс отримати необхідну медичну допомогу, не виїжджаючи за межи держави. І тільки за один рік роботи такого відділення буде врятовано 30-40 людей!

А ще реконструкція гематологічного відділення дозволить як пацієнтам, так і державі зекономити значні кошти. Благодійний Фонд «Фонд сім’ї Андреєвих» звертається до всіх небайдужих українців, до соціально відповідального бізнесу, – долучайтеся до грандіозного проекту! Давайте разом доведемо, що трансплантації в Україні – бути!

Рахунок 26009052663338

МФО 300711 (Приват Банк)

ЄДРПОУ 40885000

Комментировать

Нажмите для комментария