Новини

Борги по зарплатам лікарів знову накопичуються

Зарплатня лікарів_гроші_монети_медпросвіта

Глухівські лікарі з Сумської області повідомили, що за липень вони отримали лише 28% зарплати, а заборгованість вже складає 7 мільйонів гривень перед медпрацівниками.

«Ми отримали лише 28 відсотків зарплати за липень! Вибачте, але уже наболіло. Комуналку платити треба, дітей у школу збирати, хсти… У мене лишилось 58 гривень у гаманці. Обіцяли до кінця року виплатити, але це ще чотири місяці… Як нам жити?», — розповідає лікарка, яка звернулась до місцевої влади.

У фінуправлінні міськради бачать проблему в тому, що бюджет одразу був зверстаний з помилками, з надією, що з держбюджету надійде необхідна субвенція, через котру погасять всі борги. Наступного року задля того, щоб такі проблеми залишись в минулому пропонують скоротити 102 ліжко-місця у лікарні. На думку держслужбовців таке рішення зможе перекрити дефіцит.

Як повідомляє керівництво області, така проблема з фінансуванням лікарень виникла по всім районам. Дефіцит надзвичайно великий. Частину грошей перенаправили з бюджету на ремонти доріг, але їх не вистачить на всіх.

Окремо треба підкреслити, що така ситуація склалася майже по всій Україні. Медичні субвенції цього року не надходять вчасно, бо проходять надзвичайно довге обговорення на рівні Кабміну та Верховної Ради. Також субвенції на медицину постійно скорочують.

Комментировать

Нажмите для комментария