Новини

Богомолець: «Якщо приймуть медреформу хронічні та важкохворі люди залишаться без лікування»

Богомолец_Медпросвита

На думку голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради, законопроекти МОЗу не є соціальними і направлені проти українців.

Так, в першу чергу Богомолець заявляє, що мільйони українців залишаться без високоспеціалізованої медичної допомоги. Про це нардеп пише на своїй персональній сторінці у Facebook.

«У випадку прийняття парламентом антиукраїнського законопроекту, голосно названого «медичною реформою», хронічні та важкохворі люди будуть цинічно позбавлені можливості безкоштовного потрапляння до спеціалізованих лікарень і лікування, яке до цього їм хоча б частково забезпечувала держава», — заявляє Ольга Богомолець.

В першу чергу Богомолець побоюється, що українцям прийдеться зустрітися з місячними чергами, які наприклад створені у Великобританії через важку систему первинної медичної допомоги, а також вузько подрібнений бюджет.

Окремо ряд експертів уже розповідали, що враховуючи кількість населення в Україні, а також те, що в плани МОЗ фактично не входить нарощення бюджету на систему охорони здоров’я, більшість операцій будуть виписувати, як планові, а тому черги будуть величезні. Альтернативою стане лише операція за свій кошт.

Комітет з питань охорони здоров’я, в свою чергу, наполягають, що с початку потрібно запустити реальне медичне страхування, а не центрувати весь бюджет у єдиному органі з не прописаним функціоналом (Національна служба охорони здоров’я – ред.).

«Тепер, щоб отримати безкоштовну високоспеціалізовані медичні послуги, їм доведеться місяцями чекати консультації профільних спеціалістів або чекати потрапляння уже до реанімації – саме там, згідно новим правилам, держава буде обов’язково надавати їм безоплатну допомогу. А везти в цю реанімацію їх буде вже не швидка допомога, а «медичне таксі» з парамедиків, бо лікарів в швидких вже не буде», — каже нардеп.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook