Новини

Богомолець: Українській лікар отримує зарплатню в 10 раз меншу, ніж польський, в 45 разів менше за німецького та майже в 100 разів менше за американського

Богомолец_Медпросвита

Голова парламентського комітету Ольга Богомолець вимагає в найкоротший термін ліквідувати зрівнялівку між лікарями, медсестрами та молодшим медперсоналом.

На думку народного депутата від фракції «Блок Петра Порошенко», саме зрівнялівка та низькій рівень оплати праці примушують лікарів шукати роботу за кордоном та отримувати подяку від пацієнтів. Інколи через бідність кваліфіковані лікарі навіть змушені вимагати хабарі, щоб прокормити себе та свою сім’ю.

«Український лікар отримує сьогодні зарплатню в 10 раз меншу, ніж польський, в 45 разів – ніж німецький і майже в 100 раз – ніж американський. При цьому український лікар програє не тільки закордонним колегам, але й навіть вітчизняним професіям. Людина, яка навчалась довгі роки в університеті, а потім ще декілька років в інтернатурі, і тільки після цього була допущена до лікування пацієнтів, сьогодні отримує менше, ніж люди без вищої освіти в галузі обслуговування і на некваліфікованих роботах», — зазначає Богомолець.

Дійсно, згідно офіційній заяві директора Державного центру зайнятості, наразі лікарі, медсестри та вихователі отримують найнижчу зарплатню в Україні. При цьому, санітари, прибиральниці, сторожі претендують на зарплату, яка, як мінімум на 2-3 тисячі гривень більше оплачується, а ніж робота лікаря чи медсестри.

Богомолець переконана, що через дії Уряду під голованям Прем’єра Володимира Гройсмана призвели до масового відтоку кваліфікованих кадрів з України. Тільки за останні декілька років, за словами нардепа, в країни Європи на роботу виїхало 70 тисяч лікарів.

Вся правда о зарплатах и жизни в Польше. Стоит ли медику устраиваться на работу в эту страну? О доходах, расходах и чистой прибыли.

«Я ще раз, знову вимагаю в керівництва країни підвищити зарплати медикам і ліквідувати «зрівнялівку», яка принижує гідність лікаря, демотивує його і підштовхує на шлях хабарництва або від’їзд за кордон», — наголошує Ольга Богомолець.

Комментировать

Нажмите для комментария