Є думка Новини

Богомолець: «Створений пропагандою міф про прогресивних реформаторів з МОЗу розвінчано»

Богомолец_Медпросвита

Нардеп та голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець опублікувала на своїй сторінці ряд статей, які можуть вибухнути у корупційний скандал.

Спираючись на висновки, які зробила в своєму звіті Рахункова палата під час аудиту Міністерства, Ольга Богомолець  заявила на власній сторінці у Facebook, що нинішня «команда МОЗ допустила масові зловживання, які тягнуть не на один десяток кримінальних справ».

Далі наводимо текст публікації без змін:

«Рахункова палата оприлюднила шокуючі результати аудиту МОЗ

Створений пропагандою міф про прогресивних реформаторів з МОЗу розвінчано. Якщо вірити результатам аудиту міністерства, проведеного Рахунковою палатою, молода команда “реформаторів” з МОЗ допустила масові зловживання, які тягнуть не на один десяток кримінальних справ.

Ольга Богомолець: “Медреформу” від МОЗ, швидше за все, готували марсіани

Наводити весь звіт немає сенсу, пройдемося лише по найбільш “успішних” напрямках в сфері “реформування” медицини. Отже, Рахункова палата звинувачує чиновників у наступних діях та бездіяльності:

  1. Зрив програми держзакупівель ліків. Не забезпечений своєчасний доступ пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів. Термін від моменту оплати до поставки становить понад 20 місяців.
  2. Збереження корупційних ризиків у системі публічних закупівель. Завдяки закону №269 Уряд зміг вивести систему закупівель ліків з-під контролю громадськості, оскільки, згідно законодавству, міжнародні спеціалізовані організації, які є посередниками при держзакупівлях, можуть не оприлюднювати інформацію про деталі тендерів.
  3. Непрозора процедура вибору міжнародних спеціалізованих організацій для здійснення державних закупівель. Вибір здійснюється без жодного механізму, в ручному режимі, на незрозумілих підставах, що викликає підозру про корупцію.
  4. Непрозорий механізм визначення обсягу коштів, необхідних для закупівлі ліків. Разом з непрозорою системою обрання посередників для закупівель, така можливість витрачати на власний розсуд будь-який обсяг коштів — створює корупційний Клондайк.
  5. Закупівля непотрібних ліків. Існує підозра, що МОЗ не випадково не розробив і не затвердив документ з визначення необхідного набору ліків.
  6. Не закуплено потрібних ліків. Значна частина грошей, виділених на закупівлі, не витрачені “у результаті безгосподарності МОЗ”.
  7. Не передбачено жодної відповідальності для постачальників ліків “за несвоєчасну поставку товарів неналежної якості та кількості”. В результаті отримання прострочених ліків для онкохворих дітей, державі нанесено збитків на суму 11,3 млн. гривень.
  8. Не забезпечений належний контроль за подальшим використанням закуплених лікарських засобів. Складається враження, що мета була лише закупити ліки через “потрібних” посередників, а як там буде далі — вже нікого не цікавило.

Наслідком всієї цієї корупційної вакханалії стало, за твердженням Рахункової палати, “непродуктивне використання бюджетних коштів і завдання державі шкоди через втрати лікарських засобів, терміни яких вже закінчилися”. Загальні втрати держави від закупівлі ліків, в яких закінчується строк придатності, складають десятки мільйонів гривень.

Рахункова палата висунула вимогу притягнути до відповідальності винних у виявлених порушеннях посадових осіб, а також вирішила звернутися до Національної поліції України та проінформувати її про факти, що містять ознаки кримінальних правопорушень.

Богомолець: Держава більше не буде закуповувати для українців препарати для анестезії

Я сподіваюся, що розслідування буде проведене швидко та об’єктивно, і всі винні понесуть заслужене покарання. Ніхто не може безкарно розвалювати систему охорони здоров’я України та наживатися на людських смертях.

Наведені факти давно відомі керівництву Кабінету міністрів, але ніяких реальних заходів для виправлення ситуації зі штучно створеним дефіцитом ліків не вжито. Особисту відповідальність за відсутність життєво важливих ліків у лікарнях несе прем’єр міністр, який не виносить кандидатуру міністра охорони здоров’я на затвердження парламенту.»

Оригінал за посиланням

Комментировать

Нажмите для комментария