Новини

Богомолець стверджує, що МОЗ займається закупівлею дорогих ліків іноземних кампаній та ігнорує українські дешеві

На думку нардепа Богомолець МОЗ своєю політикою веде до додаткових затрат у питанні закупівлі, через те, що зовсім ігноруються вітчизняні виробники. У МОЗ же стверджують, що економія значно вище.

«Міністерство сьогодні лобіює входження на український ринок закордонних дорогих препаратів. А ми маємо забезпечити українців якісними та доступними медикаментами, які в тому числі мають вироблятися і в Україні»,- заявляє Богомолець

Нагадаємо, що закупівлі через міжнародні закупівельні організації розпочались на початку 2017 року за ініціативою команди в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. З початку офіційних закупівель ліків за кошти з державного бюджету було декілька крупних скандалів.

Мова йде про укриття договорів з міжнародними організаціями ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agency, навіть після офіційних запитів нардепів до МОЗ. У МОЗ тоді відповідали, що в договорах міститься комерційна таємниця.

Другий скандал пов’язано з поставкою лікарських засобів для лікування дитячої онкології у ОХМАТДИТ. У поставлених лікарських засобів фактично закінчився термін придатності, тому керівництво медзакладу вимагало заміни. МОЗ тоді відправив ліки назад до постачальника, але повідомив, що медзакладам необхідно краще розраховувати потреби, щоб вони встигали використати всі ліки, а не складувати їх.

Кабмін відсторонив керівництво Держлікслужби та розпочав дисциплінарне провадження

Незважаючи на всі ці проблеми у співробітництві з міжнародними організаціями, як МОЗ, так і Кабінет Міністрів офіційно підтвердили, що вдалось зекономити значну частину державних коштів, на які були закуплені додаткові ліки.

Наприкінці треба додати, що українські фармацевтичні виробники також мають право на участь у закупівлі через міжнародні організації, але для цього вони мають відповідати нормам цих організацій та виграти тендер.

Кабмін виділив кошти на фінансування медзакладів первинки, які не підписали договір з НСЗУ

Комментировать

Нажмите для комментария