Новини

Богомолець: Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого облцентру

Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила, що в Україні триває масова міграція та поступово збільшується смертність.

«Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого обласного центру, такого як Тернопіль чи Івано-Франківськ, або одразу кількох великих райцентрів — таких, як Бровари, Бориспіль та Ірпінь разом взяті. На 63 живонароджених в нас приходиться 100 померлих. При цьому для збереження людського потенціалу держави уряд не робить навіть необхідного мінімуму», — розповідає Богомолець.

Нардеп переконана, що наразі Уряд поступово зменшує витрати на медицини, адже борги перед міжнародними донорами продовжують зростати. Економіка просто не може впоратись з постійними виплатами, тому влада вимушено йде на такі кроки, як монетизація пільг, скорочення виплат з пенсійного фонду та скорочення витрат на медицину.

Наразі, за словами Ольги Богомолець, на лікування хворих на онкологію Уряд виділив 27% від потреби людей, а для лікування серцево-судинних хвороб — 30% . І це при тому, що смертність від онкології і серцево-судинних хвороб разом складає 80% від всіх причин смертності.

Лінчевський: Для розвитку трансплантології мають бути готовими лікарі та пацієнти

В той же час, в Уряд переконані, що смертність буде поступово зменшуватись. Нова політика в галузі охорони здоров’я запроваджує посилення профілактики різних захворювань, збільшення рівня вакцинації та інше. При цьому, в Кабміні нагадують, що в Україні децентралізація влади, значна частина державного бюджету передається в регіони, які можуть самостійно запроваджувати програми для боротьби з онкологією та іншими захворюваннями. Натомість, влада в регіонах постійно посилаються на малий державний бюджет.

Богомолець: Медична реформа — для міжнародних донорів та послів, а не для України

Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, обіцяє напрацювати глобальний пакет дій для покращення рівня громадського здоров’я в Україні. Все це буде запроваджуватись одночасно з реформою охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария