Новини

Богомолець обвинувачує МОЗ у брехні: Коштів у бюджеті на підвищення зарплат медиків нема

Богомолец_Медпросвита

Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила, що бюджет наступного року складатиме 114 млрд. грн., тому зарплати не зміняться.

У Комітеті підрахували, що для того, щоб збільшити зарплатню медиків хоча б до рівня вчителів необхідно, суттєво збільшити фінансування галузі. Але, Уряд України рівень фінансування не збільшує, а розраховує виплачувати старі зарплати із зрівнялівкою.

«Якщо збільшити зарплати лікарів хоча б до рівня вчителів, то тільки на оплату праці медиків знадобиться 185 мільярди гривень», — заявляє Богомолець.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Дійсно, проект бюджету на наступний рік не передбачає збільшень заробітних плат лікарів. Планується, що вони і далі працюватимуть по тарифним сіткам та отримуватимуть в середньому 3 000 гривень. В той же час, мінімальна зарплата в Україні зросте до 3740, яку отримуватимуть санітари та інший персонал медичних закладів.

«Замість того, щоб забезпечити виконання статті 49 Конституції України, добиватись внесення змін в бюджет та збільшення витрат на медицину, вони продовжують повторювати свої закляття, від яких кількість коштів на охорону здоров’ю не збільшується», — коментує нардеп.

В той же час треба відмітити, що на цей момент законопроект Супрун, який був прийнятий у ВР в другому читанні ще не підписаний і далекий від того, щоб вступити в силу. Нардепи зареєстрували проект відміни цього закону. Спікер Парубій пообіцяв розглянути це питання 7-го листопада, але повідомив, що підписати та передати його президенту зможе не раніше середини листопада.

Комментировать

Нажмите для комментария