Новини

Богомолець: Медична реформа — для міжнародних донорів та послів, а не для України

Богомолец_Медпросвита

Голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець вважає, що є ризик залишити частину українців без медичної допомоги.

«На мій погляд, в Україні ухвалили абсолютно антинародну медичну реформу для галочки. Це зробили для того, щоб можна було звітуватись перед міжнародними донорами та послами, і вони думали, що у нас щось відбувається, змінюється на краще», – сказала Богомолець.

В самому ж міністерстві неодноразово повідомляли про те, що наразі в Україні неефективно використовуються кошти в медичній галузі. Велика частина державних грошей іде на фінансування медичних закладів, а не на медичну практику лікарів та лікування пацієнтів. Саме тому МОЗ за відповідними законопроектами змінює систему фінансування в галузі та вводить систему «Гроші йдуть за пацієнтом».

П. Ковтонюк: Реформа запрацює за півроку

«Сьогодні у міністерстві пропонують, щоб лікар став приватним підприємцем і почав обслуговувати дві тисячі пацієнтів. За кожну особу йому платитимуть 370 гривень. Але від такої схеми у світі вже давно відмовилися, бо якщо раптом лікар піде у декретну відпустку, зламає ногу і т.д., то незрозуміло, що робити пацієнтам, які закріплені за цим медиком. Бо хто захоче з інших лікарів взяти пацієнтів колеги, якщо у них також будуть свої дві тисячі людей?», – питає Ольга Богомолець.

До речі, нагадаємо, що за оцінками Міністерства охорони здоров’я, протягом першого року лише 30 відсотків українців підпишуть декларації з сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами. Втім, оновлена медична галузь чітко контролюватиметься Національною службою здоров’я України, тому ризик того, що хтось може залишитись без лікаря та медичної допомоги, в Міністерстві відкидають.

Якщо реформа запрацює: МОЗ обіцяє зарплату сімейника до 18 тис на місяць

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції