Новини

Богомолець: Лікар, дивлячись на пацієнта, міркуватиме, скільки і де він зможе заробити

Голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець вважає, що медреформа змусить працівників медичної сфери думати, як підприємці, а не лікарі.

«З лікарів роблять робітників. Лікар, дивлячись на пацієнта, міркуватиме, скільки й де він зможе заробити, щоб жити. І така ситуація — неприпустима. Наприклад, лікар-інфекціоніст може одразу звільнятись, якщо ніхто не отруїться», — вважає народний депутат.

Реформа, яку впроваджує Міністерство охорони здоров’я цього року, пропагандує принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто, лікарі первинної ланки отримуватимуть фінансування за підписані з пацієнтами декларації, а сама підписна кампанія розпочнеться з 1 квітня. Спеціалісти, в свою чергу, фінансуватимуться за принципом «надав допомогу – отримав фінансування».

Богомолець: Українській лікар отримує зарплатню в 10 раз меншу, ніж польський, в 45 разів менше за німецького та майже в 100 разів менше за американського

Прихильники старої системи невдоволені ринковим підходом до надання медичної допомоги. На їх думку, перед лікарем насамперед має стояти здоров’я пацієнта, а гідну зарплатню повинна забезпечити держава. У МОЗі ж переконані, що наразі економіка України просто не потягне такий підхід, тому і реформують галузь.

Якщо пацієнт відмовляється підписувати декларацію з лікарем, він самостійно оплачуватиме консультацію, аналізи та лікування

Зазначимо, що до 2019 року буде підготовлено два пакети медичних послуг. Перший – це гарантований, за яким певний перелік медичних послуг буде надаватись безкоштовно. Переважно, це стосується первинної ланки, а також надання ургентної допомоги.

У платний пакет входитимуть найменш затребувані операції. Для формування цього пакету обіцяють використовувати статистику та eHealth, через який записуватимуть всі операції, надані населенню України.

Комментировать

Нажмите для комментария