Новини

Богомолець: Лікар, дивлячись на пацієнта, міркуватиме, скільки і де він зможе заробити

Голова парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець вважає, що медреформа змусить працівників медичної сфери думати, як підприємці, а не лікарі.

«З лікарів роблять робітників. Лікар, дивлячись на пацієнта, міркуватиме, скільки й де він зможе заробити, щоб жити. І така ситуація — неприпустима. Наприклад, лікар-інфекціоніст може одразу звільнятись, якщо ніхто не отруїться», — вважає народний депутат.

Реформа, яку впроваджує Міністерство охорони здоров’я цього року, пропагандує принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто, лікарі первинної ланки отримуватимуть фінансування за підписані з пацієнтами декларації, а сама підписна кампанія розпочнеться з 1 квітня. Спеціалісти, в свою чергу, фінансуватимуться за принципом «надав допомогу – отримав фінансування».

Богомолець: Українській лікар отримує зарплатню в 10 раз меншу, ніж польський, в 45 разів менше за німецького та майже в 100 разів менше за американського

Прихильники старої системи невдоволені ринковим підходом до надання медичної допомоги. На їх думку, перед лікарем насамперед має стояти здоров’я пацієнта, а гідну зарплатню повинна забезпечити держава. У МОЗі ж переконані, що наразі економіка України просто не потягне такий підхід, тому і реформують галузь.

Якщо пацієнт відмовляється підписувати декларацію з лікарем, він самостійно оплачуватиме консультацію, аналізи та лікування

Зазначимо, що до 2019 року буде підготовлено два пакети медичних послуг. Перший – це гарантований, за яким певний перелік медичних послуг буде надаватись безкоштовно. Переважно, це стосується первинної ланки, а також надання ургентної допомоги.

У платний пакет входитимуть найменш затребувані операції. Для формування цього пакету обіцяють використовувати статистику та eHealth, через який записуватимуть всі операції, надані населенню України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції