Новини

Богомолець, Ковтонюк, та сімейні лікарі про майбутні протоколи лікування

Протоколи_Медпросвіта

На базі Громадського замміністра Ковтонюк, голова профільного комітету Богомолець та сімейні лікарі Зінчук і Гончар дискутували про вигляд протоколів і нащо вони потрібні.

Основою протоколів має стати доказова медицина, саме такий шлях обрав собі Олександр Лінчевський, який зараз адаптує міжнародні протоколи для України. Проте, експерти указають на те, що майбутні протоколи мають бути скорочені, щоб лікар їх не ігнорував, а також завдяки ним оптимізують витрати держави на лікування українців.

«Що стосується клінічних протоколів, то вони дуже об’ємні – 70-80 сторінок. Так, вони повинні бути, але вони мають бути у скороченому вигляді для лікарів. Якщо я сьогодні за півтори години прийняв 36 пацієнтів, то коли мені дивитися в той протокол? Так, реформа необхідна, але її потрібно якось комплексно вирішувати», — вважає сімейний лікар Юрій Зінчук.

Приблизно на теж саме указує і його колега Євген Гончар, який указує, що протокол може вміститися і у 5 сторінок, замість 160, та приводить в якості прикладу протоколи на англійській мові.

«Протокол мав би захистити лікаря і пацієнта. Але є й інший аспект. Протокол – це стандарт для економічного розрахунку», — указує Ольга Богомолець на те, які саме завдання першочергове мають виконати міжнародні протоколи, які зараз знаходяться на утвердженні у МОЗ.

Окремо треба відмітити коментар заступника міністра Павла Ковтонюка, який указує, що повні та готові розрахунки на всіх рівнях системи охорони здоров’я будуть готові приблизно за три роки, коли буде запущена обновлена система в повному обсязі.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook